[]

Hayatta istediklerinizin gerçekleşmeyeceğini bilseniz ne yapardınız?

Aşk,sağlık,para konusunda diplerde gezinen biri ne yapmalı. Depresyon böyle bi şey mi bilemiyorum ama bi türlü olumlu düşünemiyorum. Güzel şeyler düşünmeye çalıştıkça başka bi sorun çıkıyor karşıma. Ve bu sorunlar öyle düzelebilecek şeyler değil.
 
her seyin gecici oldugunu kendime hatirlatip dururdum.


  • in vino veritas  (08.12.19 20:57:42 ~ 21:35:10) 
Psikologa giderdim


  • prole  (08.12.19 20:59:18) 
yine de elde etmeye çalışırdım sanırım. çünkü hala olmayacağını bilsem de çabalamaya devam ediyoru.


  • lata  (08.12.19 21:49:44) 
aynı durumdayım. sürünüyorum. psikiyatriste gittim çok faydası olmadı. ama sanırım tüm bunların dışında başka şeylere ilgi duymak gerekiyor. onunla uğraşmak o alanda geliştirmek kendini belki mutlu edebilir. bunu denicem çünkü.


  • sevilen progressive türkücü  (08.12.19 21:57:11 ~ 22:05:37) 
sorun hayattan bir seyler istemekle basliyor. hayat kim? ve siz neden boyle bir istekte bulunuyorsunuz? buna gerek var mi? size bu dusunce dayatildigi icin mi yapiyorsunuz? bunu hic sorguladiniz mi?

hayat benim.
hayattan hicbir sey istemeyerek yasiyorum. hayati sadece yasiyorum. istegim ve arzum yok. herhangi bir sey de olmaya calismiyorum.

hayatin bana getirdiklerini kabul ederek, anda kalarak yasiyorum.

tabii tum bunlar demek degildir ki sal kicini yan gelip yat, uyu, tembellik et ve hic calisma. dikkat ederseniz, hayatin bana getirdiklerini kabul ederek diye bir sey dedim yukarida. bunun anlami, o anda, yasamin onume getirdigi seyleri yapmaktir.
keyif aldiginiz seyleri bulun ve yapin. o seyler sizsiniz.

plan yapilabilir ama planda kendinizi gelecege yansitmamaniz kosuluyla.

mesela su an benim icin dunya'nin en onemli isi bu yaziyi yazmaktir. baska bir sey degil. yururken sadece yururum. uyurken sadece uyurum. dinlerken sadece dinlerim.
  • Leonardo~Da~Vinci  (08.12.19 22:12:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.