hangi yol daha kısa sürer? (istanbul)

1-) söğütlüçeşme hızlı tren istasyonu'nda indim;

Kadıköy Vapur İskelesi'ne yürürsem, hangi vapura binmeliyim ki inince metroyla İstanbul Fuar Merkezi'ne gidebileyim?

2-) söğütlüçeşme hızlı tren istasyonu'nda indim;

marmaray durağı buraya yakın mı? marmaray'dan nerede inip metroya binmeliyim?

bu iki yoldan hangisini tercih edersem daha mantıklı olur? hangisi daha kısa olur?

google maps önerecek olan arkadaşlar yazmasın lütfen, oradan hiçbir şey anlamıyorum ve istanbul'u hiç bilmiyorum.

Sogutlucesme zaten Marmaray. Marmaraya binip yeni kapıda in
Orada m1a hattına aktarma yap
16 durak sonra dtm İstanbul fuar merkezinde inip biraz yürü :)
  • kisa  (06.12.19 21:47:59)
Vapura yürümek çok mesafe ve anlamsız.

  • kisa  (06.12.19 21:49:13)
Bence Kadıköy'den deniz otobüsü ile Bakırköy'e geçip oradan taksiye binerek gitmek daha mantıklı.

  • suyu_arayan_adam  (06.12.19 21:51:20)
@kisa +1

  • glutamin  (06.12.19 21:56:00)
marmaray durağı olarak ayrılık çeşmesi görünüyor ama ben mi yanlış gördüm acaba?

  • sfteses  (06.12.19 22:02:13)
Ayrılık Çeşmesi'nden de Söğütlüçeşme'den de geçiyor Marmaray.

Edit: hatta hızlı trenle geliyorsanız trenden direkt Gebze ya da Pendik'te inip Marmaray'a daha erken geçebilirsiniz, Kadıköy kalabalığı dolmadan önce oturarak gidersiniz yolun kalanını.

Edit: Fikir değiştirdim, Yenikapı'ya kadar gidecekseniz diğer arkadaşlar haklı, dört duraktan bir şey olmaz. Söğütlüçeşme'den Marmaray daha mantıklı.
  • kobuzchu kiz  (06.12.19 22:13:16 ~ 22:28:33)
@kobuzchu kiz;

çok teşekkür ederim. söğütlüçeşme'den yenikapı ne kadar sürüyor acaba marmaray ile?
  • sfteses  (06.12.19 22:24:01)
Pendik'ten Kadıköy'e gidene kadar kaç tane durakta duracak marmaray hiç çekilmez o iş. Direkt Söğütlüçeşme'de inip Yenikapı'ya giden marmaraya binin. Zaten kısa trenlerin ilk durağı Söğütlüçeşme, ayakta kalmazsınız yani.

  • glutamin  (06.12.19 22:24:18)
4 durak sonra, 10 dakika kadar sürüyor.

  • glutamin  (06.12.19 22:25:10)
Teknik olarak kobhuzcu kız haklı ancak ankarada beri oturacağı için bir süre ayakta kalma riski önemli değil gibi geldi bana da.
Benim tercihim Gebze değil de sogutlucesme olurdu

  • kisa  (06.12.19 22:25:58)
söğütlüçeşmeye kadar marmarayla gelinir. söğütlüçeşmede söğütlüçeşme zeytinburnu arası çalışan 5 vagonlu trene binilip oturulur. yenikapıda inip ifm (istanbul fuar merkezi) metrosuna binilip oturruluru. uygun durakta inilir.

  • tururo  (07.12.19 03:36:54)