[]

Kararsızlıkla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Önemli bir karar almam gerekiyor. Hayatımın bundan sonraki kısmını şekillendirecek bu karar. Ama bir türlü karar veremiyorum. Boşa koysam dolmuyor, doluya koysam almıyor. Ve artık karar vermem gerekiyor. Bu süreç hem beni hem etrafımdakileri yıpratıyor, kendim bile sıkıldım artık sürekli bu konuyu düşünmekten. Hangi karar doğru olacak keşke fast - forward yapıp görebilsem. Sizler böyle durumlarda ne yapıyorsunuz? Her tavsiyeye açığım.
 
en kötü karar kararsizliktan iyidir, kararini ver, artisina eksisine katlan, baska yol yok, ben de ayni durumdayim, ordan biliyorum


  • alttaraf  (06.12.19 12:06:51) 
Ben de kitlenip bir şey yapamıyorum. İnsanlar illa ki birine daha yakınsındır diyorlar ama bazen iki şeye de aynı mesafede olduğum oluyor. Ne önereceğimi cidden bilmiyorum hatta ben de önerileri merak ediyorum. Ne yapılabilir? İş/kariyer ile ilgiliyse belki kariyer koçluğu mu danışmanlığı alınabilir. Gönül işi ise fikrine güvendiğin insanlara danışılabilir.


  • Amaranta ursula  (06.12.19 12:52:42) 
Hedefimiz dağın zirvesi. Ahmetler nehirin kenarından gitmeyi tercih ettiler, duygular ormanın içinden geçerek ilerlemeyi, biz ise önümüzdeki patikayı takip etmeyi. Zamanları farklı olsa da hepimiz zirveye ulaştık. Ahmetler timsah saldırılarından kaçarak, boğulma tehlikeleri atlatarak zirveye ulaştı. Ahmetin takımı görmeliydin nasıl da böbürleniyorlardı. Duygular endemik bitkilerin kokuları arasından gelmişler, söylemediler ama mantar yediklerine ahmetlerle beraber karar verdik. O kafalarla ne deneyimler yaşadılar bilemiyoruz, çünkü hala kafaları güzel. Biz sadece yürüdük ve tırmandık. Toprağa basan ayaklarımızın sesini duyduk, önğmüzdeki ağacın yeşilni gördük.
Sonra tüm takımlar birbirimize deneyimlerimizi paylaşarak ve biraz daha samimi olarak zirveden indik. Ad augusta per angusta.

Unutmadan bir de koraylardan bahsedeyim. Koraylar hala şehir merkezindeler. Hangi yoldan gideceklerini boşverin daha zirveye çıkmak iyi mi olur kötü mü olur onu düşünüyorlar. Biz dönüş yoluna geçtik deyince ya tüh biz de tam karar vermek üzereydik dediler.
Onlar bu seferi kaçırdı artık bir dahaki sefere.
  • hepbiarayisicinde  (06.12.19 13:00:58) 
Bir tarafa daha yakın olduğumu hissediyorum bir şekilde, o tarafı seçiyorum. Çok stres yaptığın için ne istediğini anlamıyor olabilirsin. İki seçenek de eşit gibiyse biraz rahat bırak bence kendini. Artıları eksileri tek tek tespit edebilirsin. Son çare birilerine danışmak.

O karar bi şekilde verilecek ve İyi de olsa kötü de olsa hayatında yaşaman gereken bir süreci başlatacak. Doğruluğunu yanlışlığını ölçemezsin, ölçmen de gerekmiyor bence.
  • aquarium  (06.12.19 14:15:15) 
Gönül meselesi değil bu arada, soru oraya taşınmış kariyerle ilgişi bir mesele.

Haklısınız o karar bir şekilde verilecek ama hangisi daha iyi hangisi değil bilemiyorum. İlk seçenekte 4-5 yıl zorluk çekeceğim sonunda garanti ama zorlu işim olacak. Diğer seçenekte şu anki comfort zone'umdan çıkmadan devam edeceğim ama 4-5 yıl iş meseleleleri belirsiz olacak.
  • playing star again  (06.12.19 14:36:46) 
heves ettiğini değil mantıklı olanı seç


  • bir soru sorcam  (06.12.19 15:09:45) 
ön kötü karar bile kararsızlıktan iyidirden yola çıkarak seçenekleri 2'ye indiriyorum. sonra yazı tura atıyorum. hangisi gelirse onu yapıyorum. ha atıyorum yazı-turanın sonucundan memnun değilsem, içimde bir acaba falan varsa daha fazla hiç düşünmeden ikinciyi seçiyorum, çünkü aslında içten içe onu istediğimi farketmiş oluyorum.


  • yemrem  (06.12.19 15:43:27) 
her kararın artı eksilerini biri sağa biri sola olmak üzere yaz. önce iki kararın da artılarını ayrıca bir tarafa karışık olarak yaz ve önem sırasına göre her bir sonuca artı puan ver. sonra da her iki tarafın eksilerini yaz ve önem sırasına göre her bir sonuca eksi puan ver. sonra hangi kararda averaj olarak daha fazla puan varsa onu seç.

ya da buradan 3 kişi seç, basitçe açıkla, onlar karar versin. 2 oy alanı seçersin.
  • Bruce  (06.12.19 15:56:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.