[]

İş nasıl seçilir?

Deneyimsizim. İki yerle teklif aşamasına geldim.

Yer A: bir bilişim şirketi. Metroya yakın. Hafta sonları iş yok. Pozisyon belirsiz. İş görüşmesinde bayağı dinleyen ve hoşsohbettiler. Kariyer oluşturabileceğin bir pozisyona yerleştireceğiz. Maaş konusunda bonkör olamıyoruz yeni başlayan olduğun için. Teklifimizde pozisyonuna göre gene görüşeceğiz maaşı fakat şu anki aşamada asgari olacak gibi dediler.

Yer b:bir sigorta şirketi. Metroya yakın. Hafta sonları iş yok. Pozisyon belirsiz. İş görüşmesi aşırı olumlu geçti, 1 saat falan sürdü. Muhabbet havasındaydı. Tavsiyelerde de bulundular. Cv'mi aşama aşama sordular. Size asgari ücret vermeyeceğiz. Kariyer oluşturmanız için şirketimizin size uygun olacağını düşünüyoruz dediler. Departmanlarla görüşüp nihai teklifi yapacaklarmış. Başka yerlerle görüşüp görüşmediğimi de sordular, görüşme olumluydu, açıkçası sizi kaptırmak istemiyoruz dediler o yüzden bir gelişme olursa lütfen bize söyleyin, fakat biz de en kısa sürede döneceğiz dediler. Bir de şirket içinde benim memnuniyetsizliğim olursa başka departmanlara geçişimin bile yapılması söz konusu olabilirmiş.

Sizce hangisi? Yeni başlayan, deneyimsizim. Mühendislik gibi kalifiye bir yer mezunu da değilim.

Not, bu duyuru silinebilir. Şimdiden bunun için özür dilerim.

 
teklif gelmeden bir yorum yapmamız zor. yalnızca iş görüşmesine dayanarak yorum yapacak olsam sigorta şirketi daha iyi gibi.


  • givemesomesubstance  (06.12.19 11:09:35) 
iyi de hangi bölümde çalışacaksın, çağrı merkezi mi yazılım mı destek mi? Sigorta şirkedinde daha çok şey öğrenirsin iyi pişersin ama buraya yerleştiğinde bundan sonraki tüm hayatın sigorta sektöründe geçebilir, o yüzden dikkat et.


  • plastic_angel  (06.12.19 11:15:14) 
it’ci isen plastic angel’ın dediği geçerli değil her yere gidersin.

para vereni seç. şartlar aynı madem
  • inekadam  (06.12.19 12:11:10) 
yas ilerlediginde is yerinde uzun sure pozisyonunu koruyabilecek olman, isten cikarilma riskiinin az olmasi cok onemli.

eger yas genc ise deneyim kazanmak, kendini gelistirmek onemli. cunku bu yas ilerleyince ilk maddeyi yani isindeki pozisyonu korumani saglamani daha fazla garanti eder.

para her sekilde onemli, cunku para ve birikim esneklik saglar
  • emrahday  (06.12.19 13:39:22 ~ 13:40:23) 
ne mezunusun?
hangi pozisyon için başvurdun?
öncelikle bunlar önemli.
  • neo  (06.12.19 21:13:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.