[]

Alan Adı Geçişi ve SEO Sorusu

Merhaba, sorumu tam olarak izah etmek isterim.

Elimizde bir wordpress tabanlı site mevcut. markaadi.com alan adında barınıyor. İçerisinde blog yazıları var. İçerikler var.

Bu siteyi wordpress olmayan başka bir altyapıya geçireceğiz. markaadi.com domainini farklı bir sunucuya yönlendireceğiz. Ancak içerikleri aynı şekilde yeni altyapıya geçireceğiz. Ancak önceden markaadi.com/blog-yazisi şeklinde olan link yolları yeni yapıda markaadi.com/blog/blog-yazisi biçimine gelecek.

Eski yapı tamamen gidecek domain yönlendirmesi olmadığı için. Ancak google indexleri kalacak. Google'da indexlenmiş içeriğin yeni yapıdaki ilgili içeriklere gitmesi için ne yapmalıyız? 301 yönlendirmesi için ise nasıl bir yol izlenmeli?

Teşekkürler.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.