[]

olumlama, meditasyon vs.

biraz iyi gelir diye dinliyorum şu anda. www.youtube.com bunu dinliyorum. sizce işe yarıyor mu böyle şeyler? huzur verir mi sizce?
 
Bende bi iki hafta işe yarar gibi oluyor, sonra etkisi geçiyor. Ara ara deniyorum. Çok memnun kaldığını söyleyenler de var. Herkes için farklı bir etkisi olabilir.


  • epistemic_regress  (02.12.19 22:16:32) 
Ben de şu ünlü android uygulamasını denedim 2 hafta falan, gözümü kapatıp klasik müzik dinleyince de aynı etkiyi yarattığını anladım.


  • prole  (02.12.19 22:17:47) 
Valla bence saf gürültü, anca kapatıldığında "oh be dünya varmış" dedirtip huzur verir.


  • j r r tolkien hayrani  (02.12.19 22:22:49) 
Öncelikle böyle şeylerde biraz olumlu inancınızın olması lazım. Sizin için uygun olup olmadığını denemeden bilemezsiniz ama başta da bence olumlu yaklaşmalısınız. Sonuçta işe yaradığını söyleyen insanlar var. E sizde neden yaramasın? Yaramaması için bir sebebiniz var mı? Bunların ciddi anlamda işe yaradığını çok yakınlarımda gördüm. Bu tarz değil de onlar daha çok gizlenmiş telkinler dinliyordu. İnançlar üzerineydi ve değişim kısa sürede sonuç verse bile temelde değişim için zaman gerekiyor. Sizin attığınızı baştan sona dinlemedim hatta çok azını dinledim ama bence işe yarar en azından kendi kendinize vesveseye kapılmak yerine güzel şeyler hayal etmiş olursunuz.


  • songbird  (02.12.19 22:32:30) 
yüzde 100 işe yarar. bu tarz şeylerin beyin üzerinde olumlu etki yarattığı bilinen bir şey. sadece hayattaki her şey gibi bunun da işe yaraması için istikrar lazım. bizlerse devam ettirmektense bırakmak daha kolay olduğu için onu tercih ediyoruz maalesef. ısrarla hem dinlemeye hem inanmaya devam edin derim. söylenenleri içselleştirmek de lazım. üstelik aslında kendi içinize bakıp düşünürseniz söylenenlerin hepsi doğru. dünyada olup biten kontrolümüz dışındaki büyük şeyler haricinde siz bir güç abidesisiniz ve kendi hayatınızda olup bitenlerin yanı sıra dünyada olup bitenleri nasıl karşılayacağınız da tamamen sizin elinizde. başkaları ancak siz ne kadar güç atfederseniz o kadar etki sahibi olabilir sizin üzerinizde. bunlara odaklanmak lazım. ama bırakınca hepsi gidiyor. odaklanmayı denemenizi tavsiye ederim.


  • bir garip melek  (03.12.19 02:07:01) 
Olumlamalari bilmiyorum ancak meditasyon uzun vadede kesin ise yarıyor. Üzerine yapılmış sayısız bilimsel araştırma var. Ancak etki etmesi zaman alıyor.


  • JohnOakley  (03.12.19 11:16:14) 
Ben "ay popom" tepkisi veriyorum bunlara. Herhangi bir seye yarama durumu yok.


  • stavro  (03.12.19 12:45:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.