Hipertrofi İçin Rutin

Selam arnoldlar.

Uzun çok uzun zaman sonra tekrar salona gitmek istiyorum. Zargana bir kardeşiniz olarak hayvan olmak istiyorum öyle "Brad Pitt in faytkılabdaki hali" falan değil yani.

Bir süredir araştırıyorum. Greyskull, ss, hst, phat, building the monolith falan okuyorum araştırıyorum hepsini ama yine angelus gibi yetkili abilerimize sormak istedim.

Kalori, makro vs bunları öğrendim. Maksimum geynz için hangi rutini takip etmem gerekiyor önerilerinizi bekliyorum.

Çok teşekkür ediyorum adamsınız.

Büyümenin temel sırrı çalışmaktan çok kaloride, eğer hayvan gibi büyümek istiyorsan hayvan gibi bir bulk dönemi geçirmen gerekiyor, yani minimum 3500-4000 kaloriden bahsediyorum, bunun da en az %60'ı karbonhidrat olmalı. Bununla birlikte bu kalorileri aldıktan sonra hangi sistemi denersen dene illa ki sonuç alırsın ama ben en ideal olarak 4-5 günlük itme-çekme programlarını seviyorum, compound-izole hareketleri kombine edip çalışırsan hem büyür hem güçlenirsin. Yok ben klasik takılayım dersen çift bölge antrenmanı yapabilirsin, her gün iki bölge yapar geçersin ama brolar gibi tek bölge yapayım dersen olduğun yerde sayarsın. Yani maksimum kazanç için evvela yüksek kalori, sonrasında itme-çekme ya da çift bölge gibi bir rutin.

  • angelus  (23.11.19 16:57:09)
Çok teşekkür ediyorum. Ancak yazabildim özür.

Evet aşağı yukarı yazdığın gibi bir beslenme planı çıkardım. Full body bir rutin düşünüyorum aslında ama yazdıklarına da bakacağım.

Bro split için hiç iyi şeyler duymadım hem vakit de yok o kadar hiç düşünmüyorum o yüzden.

Çok teşekkür ederim tekrar.
  • Giovanni Pipitto  (24.11.19 10:22:34)