[]

Tanımadığınız insanlardan gelen takip isteklerini kabul eder misiniz

Sosyal medya hesaplarınızda -instagram, twitter gibi- tanımadığınız insanlardan gelen takipçi isteklerini kabul ediyor musunuz?

Özellikle Instagram'da zaman günlük yaşantımdan paylaşım yaptığım sosyal medya hesabında tanımadığım insanlarla takipleşmiyorum. Haliyle hiç tanımadığım insanlardan gelen takip isteklerini kabul etmiyorum.

Ama bazı kullanıcılar Instagram hesapları gizli de olsa hiç tanımadıkları, ortak noktaları olmayan insanların takip isteklerini kabul ediyorlar. İster istemez bu durumu garipsiyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz?

 
Pek sosyal medya kullanmıyorum ama hayır etmiyorum.


  • fxinturevi  (23.11.19 13:28:36) 
benim hesabım dışarıya açık direkt. kendi arkadaşlarım bile bakmıyor ki attığım fotoya hikayeye, çekincem yok o yüzden. ha manyağın biri bana takıp peşime düşecek olursa zaten ekşisi var, duyurusu var, binbir türlü yoldan ulaşabilir. umursamıyorum. hesabım kapalı olsaydı tanımadıklarımdan gelen istekleri kabul etmezdim.


  • der meister  (23.11.19 13:33:52 ~ 13:38:24) 
ortak takipçi varsa evet.


  • yeteramadenedimherseyi  (23.11.19 13:36:08 ~ 13:36:15) 
Şimdi sosyal medya deyince baktım kendime, Twitter'da benim nick'imi kullanan genç bir çocuk varmış yeni fark ettim. Hah...


  • fxinturevi  (23.11.19 13:39:41) 
Benim hesap açık, isteyen takip ediyor. Hee ben takip edenlere ne olursa olsun, kim olursa olsun gerçek insan hesabıysa geri takip isteiği atıyorum. Ayıp olmasın diye :D


  • eazy  (23.11.19 14:01:16) 
Benim hesabım açık ama takip edenlerden engellediğim veya takipten çıkardığım çok oluyor. Bakıyorum profiline hiçbir tanışıklığımız yok, mal mal kendini paylaşmış veya hiçbir şey paylaşmamış 0 veya 1 gönderisi var. Bunları çıkarıyorum/engelliyorum.
Ama hiç tanımadığım halde takipçisi çok olan ve güzel fotolar paylaşan bi sayfaysa engellemem, hatta kendim de takip edebilirim.

  • megalomaniac  (23.11.19 14:32:08) 
ortak konuya sahipsek ve ortak insanlar varsa belki.


  • false pretension  (23.11.19 14:47:10) 
Ortak takipçi varsa kabul ederim tanıdıktır bağlantımız vardır . Ortak takipçi yoksa tamamen keyfime göre ama ortak takipçi olmayan erkekleri genele vurduğumuzda kabul etmiyorum. Kadın takipçileri de bu kadın beni neden takip etti diye merak edip karşı istek atıp isteğini kabul ediyorum . Bu dediğim İnstagram için geçerli .
Twitter tamamen anonim olduğu için herkesi takip edebilir ve her isteği kabul edebilirim .

  • damla sakızlı dondurma  (23.11.19 15:48:06) 
Etmiyorum. Stalking olayından ötürü. Gereksiz bir sürü insan var.


  • superfluid  (23.11.19 16:43:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.