[]

araştırma görevlisi olmak

açılan bir ilana başvurduğumuzda yapılan sınav genelde yazılı mı oluyor, yoksa sözlü mü? okuldan okula değişir ama genel olarak nasıldır?
 
önceden önce yazılı sonra sözlü oluyordu son zamanlarda sadece yazılı oluyor. okuldan okula değişebilir.


  • basond  (20.11.19 12:13:52) 
Yazılı. Hatta sözlü olması yasaklandı diye biliyorum, ama tabii yine bi görüşme olabiliyor


  • nhk ni youkosu  (20.11.19 12:30:55) 
Yazılı oluyor da nasıl oluyorsa kazanan kişi dışındakiler sınava girmemiş oluyor. 1 değil 2 değil kaç ilan gördüm böyle.


  • mrtkp1234  (20.11.19 12:54:20) 
mrtkp1234'nin dediği iki şekilde oluyor, birincisi ilan aşırı kısıtlanmış "şurada şu konuda tez yazmış olmak" gibi oluyor. Diğer başvuruları en baştan eleyip ona uyanları sınava alıyorlar. (ki öyle ilan verildiyse zaten hedefli ilan gibi, kimin alınacağı biliniyordur. Ama buna rağmen başkasının alındığı şeylere şahit oldum :D ona bile girin yani şansınızı deneyin. -başka şehre gitmeyecekseniz-.)

İkincisi de, millet gerçekten vurdumduymaz. Ales vb. bir belgesini eksik gönderen çok kişi çıkıyor, onlar eksik belgeden dolayı listeye alınmıyor.

Bu arada vakıf üni.lerden bahsediyorum, devlete bileğinin hakkıyla giren var mı emin değilim çevrem hep vakıf üniversitelerine girdi.
  • nhk ni youkosu  (20.11.19 13:40:58 ~ 13:42:04) 
resmiyette yazılı sınav yapılır. bazı yerler sözlü de yapar ancak resmiyette geçerliliği olmasa da (geçerli olabilmesi için kamera kaydı gerekli) yazılı kağıdınızı okurken puanlamada etkili olur. ancak sözlü yapılması artık çok çok nadir bir uygulama.

bazı yerler sınava girmeden önce adayın gelip onlarla konuşmasını beklerken (gitmezseniz bu ne biçim aday hiç iplemiyor bile, o iplemiyorsa biz de onu iplemeyiz diyebiliyorlar) bazı yerlerde de sınav öncesi gidip konuşmanız ters tepebilir (torpil istemek için mi geldi şimdi bu lavuk), şansınıza kalmış.

onun dışında devlet üniversitelerinde gerçekten hiçbir torpil olmadan girenler olduğu gibi çoğunlukla torpil/referans işliyor. ancak hangisinin sahibi var hangisinin sahibi yok bilemeyeceğinizden hepsini denemek durumundasınız
  • yemrem  (20.11.19 15:09:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.