[]

paypal açtığım hesapları kapatıyor

türkiye'den kullanamadığımız için vpn ile hesap açıyorum ancak birkaç hafta sonra paypal kapatıyor bu hesapları hep. tr kartı da eklemiyorum banka da eklemiyorum. sadece arada birkaç dolarlık paypal işlemi yapmam gerekiyor onun için açıyorum dursun kenarda diyorum ancak hep kapatılıyor. işin kötüsü paralar da yanıyor içerde kalıyor. 3-5 dolar olduğu için çok dert etmiyorum ama daha fazla da olabilirdi yani.

açtığım bi hesabın kapatılmamasını sağlamanın bi yolu yok mu? türkiyede yaşayıp bi şekilde paypal kullanabilen kimse yok mu?


 
yok.


  • baldur2  (20.11.19 00:42:50) 
Bunu şu vpn anonimliği soran adamlara ders olarak göstermek lazım aslında.


  • lisw  (20.11.19 10:28:42) 
cok mumkun degil cunku

1) vpn de kullansan, vpn kullandigin anlasiliyor ve ona gore isaretleniyorsun
2) yurtdisi hesap actiginda da yurtdisi adres/telefon gostererek hesabini onaylatman lazim.

bu ikisi birden birlesince paypal hesabini isaretliyor ve bir sure sonra da kapaniyor. hesabini bir sekilde onaylatabilirsen kapanmasini onlersin. hesabini onayladiktan sonra da vpn kullanmana gerek yok zaten. ben hollanda, isvicre ve amerika hesaplarimi yillardir vpnsiz kullaniyorum.

vpn kullanmak seni daha bir supheli yapiyor.
  • crucio  (20.11.19 12:10:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.