Hollywood'un klasik müzik dinleyen katili

Öncelikle şunu bırakayım: seyler.eksisozluk.com

Abi adam ne fantezi yapmış, koftiden komplo kurmuş ya. Yok klasik müzik Avrupa'nın kültürüymüş, milliyetçi amerikanların holywood ideolojisi olarak bunlara bok atmak için sistemli olarak filmlere yerleştirilmiş falan.

Klasik müzik= kültür demek gibi bir şey işte tüm dünyada. Yönetmenler benim kötü karakterim psikopat olabilir ama derin, kültürlü, entelektüel demek için klasik müziği kullanmışlar işte. Hani cahil cühela, serseri kötü adam klişesine karşı derinlikli kötü karakterler yaratılmış.

Siz ne düşünüyorsunuz?

senin gibi düşünüyorum. yazan saçmalamış. adam clockwork orange'dan örnek vermiş ama clockwork orange'ın bir kitap olduğundan ve yazarının ingiliz olduğundan bile bihaber.

cinayete felsefi anlam yüklemek sanatta sık görülen bir fenomendir. işlediği cinayetlere felsefi anlam yükleyen insan entelektüel bir insandır. entelektüel bir insan da klasik müzik dinler. bu kadar basit ve düz bir mantığı var aslında.
  • sir gawain  (18.11.19 16:37:47 ~ 16:39:05)
Bence böyle bir şey olabilir. Neden kötü karakterler (genellikle) ingiliz aksanıyla konuşur? Var öyle bir Hollywood komplosu.

  • SiyamkedisiZorro  (18.11.19 17:27:53)
İlk Hitchcock, Kubrick falan yapmış, sonra o ona selam, bu buna selam yollaya yollaya klişe olmuştur Allah bilir:)

Redditden bilmem nereden destekli sağlam bir metinden aşırdıysa bilemem, orjinalini görmek lazım ama bu haliyle dünya düzcüler komplosu gibi duruyor.

Geçen ben de Şabanoğlu Şaban'dan bir inceleme okudum, bayağı güldüm: seyler.eksisozluk.com ramazan bir yer de "başka iş yok zaten. ekmek aslanın ağzında." demiş burdan o dönem ekonomisinin iyi olmadığını anlıyormuşuz, ulan yeşilçamda böyle lafların olmadığı film mi var? Gazinoda eğlenen halk çöküş dönemi psikolojisini yansıtıyormuş falan:)
  • freedonia  (18.11.19 17:55:25 ~ 17:57:39)