Aro mama

Metro'da satılan ucuz kedi maması. Ben bunu bizim apartman önündeki haytaya vermek için alıyordum. Bir ara evdekinin maması bitmişken "o da yesin canım, ne var" diye verdim. Bir süre geçti mama bitmiyor sanki. Ben eşim verdi sanıyorum, eşim, çocuklar vermiştir diyor. Kedi resmen gözümüzün önünde eridi. Arada gidim bir-iki gıdım yiyor ama ölmeyecek kadar. Bizim yediklerimize sarkmaya başlayınca durumun vehametini gördük. Şimdi kendi mamasından aldık, biraz da şımartma maması filan koyduk, toparlamaya başladı hayvancağız. Ama yenmeyecek kadar kötüyse dışarıdaki kediciğe de vermeyeyim. Soru: siz Aro mama kullandınız mı? Tecrübeleriniz nelerdir?

Aro maması kullanmadım ama benim kedim de kendi markasına alıştıktan sonra başka bir şey yemiyordu (yaş mama hariç). Sanırım kedilerin böyle bir olayı var, neye alışırlarsa sadece onu yiyorlar.

  • plutongezegendegilmi  (18.11.19 09:37:13)
mamayı bilmiyorum fakat muhtemelen epey kötü. aroması azdır. mamayı yenebilir yapan şey aroma, kedi buna geliyor. belki sokak kedisi yiyordur ama, sizin kendi kedinize verdiğiniz mama daha kaliteli ve yüksek aromalı bir mamaysa bu ucuz mama kötü gelmiştir ona ve yiyememiştir.

  • veritaslibertas  (18.11.19 09:43:14)
Sokaktaki kedileri önce süt peynir yoğurta beslerken, bir süre sonra haşlanmış tavuk vs. verdik.. Sonra tavuk yerine arada tekrar yoğurt verince yememişlerdi :) O geldi aklıma..

Tamam market mamaları çok başarılı değiller ama yenmeyecek kadar kötü bir durumda olduklarını sanmıyorum.
  • lcha  (18.11.19 09:45:09)
Bende elimde olan ekmek, poğaca vs. normalde yemeyecekleri şeylere hayvanlar sulanınca veriyorum yemeyince çok kızıyorum keratalara.

  • wolfg  (18.11.19 12:43:14)
Ilk zamanlar aro kullandım hep kedime bir sıkıntı yaşamadık. Sonra parayı bulunca nd ye geçtik ama ara ara aro karıştırıyorum mamasına yiyor hala. Bir sıkıntısı da yok.

Ayrıca metro marketin kumunu da kullanıyoruz tavsiye ederim.
  • cizgilerebasancocuk  (18.11.19 14:22:22)
Evet kumunu ben de çok beğeniyorum.

  • SiyamkedisiZorro  (18.11.19 15:24:47)