[]

Kuru Mama iyi, Yaş Mama Leş?

Selamlar. Bizde kısır bir kedicik var. Dişi. Ağzını her tavsiye için açan "aman ha yaş mama verme, kuru mama ver" diyor. Yaş mamada da paraya kıydım, schesir aldım hani. Kuru mama günlük veriyoruz, eyvallah ama haftada bir de yaş mama vermeyelim mi kediciğe? Yaş mama cidden kötü, leş bir şey mi bu hayvancağızlar için?

Haa bir de, kuru mamada Acana alıyordum, onun da protein oranı yüksekmiş de bilmem ne. Hangi kuru mamayı tavsiye edersiniz?

Danke.

 
Yaş mama kedi için çikolata cips kola gibi bir şey, birkaç haftada bir verebilirsin ama çok da "görev" haline getirmemek lazım alışınca vermen için manipüle edebiliyor, ben en son 2 ay önce vermişimdir muhtemelen belki daha fazla da olmuştur, kedi için riskli bir ürün.


  • angelus  (16.11.19 21:06:06) 
haftada bir yaş mamanın sıkıntı olacağını sanmıyorum. kaldı ki schesir da gayet iyi bir mama. bizimkiler az miktar da olsa felix yaş mamaya alıştırmışlar, bugün aşağıdaki yazıyı inceleyerek schesir, nd ve naturea siparip verdim. hangisini severse ona geçeceğim.

kuru mama olarak da purina one kısırlaştırılmış somonlu mama kullanıyoruz. içeriği fena değil ama onu da iyice araştırıp gerekirse değiştireceğim.


www.suzionline.com
  • surprise  (16.11.19 21:14:07) 
Yaş mama haftada bir uygun. Iki haftada bir de uygun. Kuru mama onerisi: kedilerime nd az tahilli yedirdim yillarca. Yas mamada gourmet'i seceneklerin arasina sokabilirsin.


  • la.luna  (16.11.19 21:54:32) 
yas mamanın neden bu kadar yerin dibildigine sokulduğunu anlamıyorum. kedi icin asil kötü olan kuru mamadır. kedi hastaliklarinin %95i yanlış beslenme kaynaklıdır. kuru mamayla beslenen kediler er ya da geç böbrek sorunu yasar. kuru mamayla beslenen kedinin bu kuruluğu telafi edecek kadar su icmesi mümkün degildir. kuru mama sadece kediye sivi vermemekle kalmaz vücudundaki siviyi da çeker.

(yurt disinda yasadigim icin marka önerisinde bulunamıyorum. tahilsiz ve sekersiz olmasina dikkat edin)
  • pilav  (16.11.19 23:00:34) 
Hayvanlara sadece kuru mama verilmesini aklım almıyor, yazıktır günahtır. konserve, tavuk, ciğer de verilmeli kesinlikle.


  • Cremisi  (16.11.19 23:14:33) 
  • pilav  (16.11.19 23:24:06 ~ 23:26:58) 
Hepsi sacmalık,

Evde ne yemek varsa ondan veriyorum.ciğer alıp haşlıyorum,atadan,dededen gördüğüm şekilde devam,en az yaşayanı 10 sene deviriyor.hepsi mutlu mesut.
  • duptıs  (16.11.19 23:34:31) 
kuru mama iyi yas mama kotur olayi tamamen mama ureticilerin oyunu. kuru mama kediler icin en zararli yiyecek turu. schesir iyi markadir. yas mamalarinin icinde normal et/balik urunleri oluyor. ozellikle jel olanlari degil de "natural" serisinden alirsan cok cok daha iyi. biz ana mama olarak yas mama veriyoruz, kuru mama sadece ogunler arasinda atistirmalik olarak.

kedilerin hastaliklarinin buyuk bir cogunlugu kuru mama kaynaklidir. ozellikle bobreklerine cok fazla yuk bindiriyor. normalde icmeleri gerekenden cok daha fazla su icmeleri gerekiyor. bunu da genelde yapmiyorlar.

en iyisi tabiki dogal et. imkaniniz varsa kasaptan aksamlari cope gidecek et parcalarini, cigerleri vs alin direk onlari verin.
  • crucio  (17.11.19 12:19:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.