[]

Bu “okazyon” ne demek?

Şirkette herkes tutmuş bi okazyon okazyon. Benim bildiğim occasion var “durum” anlamında. Bazı durumlarda gibi yani. Ama örneğin farklı satış okazyonları falan lazım diyorlar. Yanlış mı kullanıyorlar bilmediğin bi anlamı mı var?
 
Fırsat işte. Satış fırsatı gibi düşün


  • birmilyonunvarmi  (15.11.19 23:19:08) 
lokasyon diyorlar olmasın.


  • speedy  (15.11.19 23:22:17) 
Yok canım


  • selimcigimisik  (15.11.19 23:23:06) 
fatih terim'in ingilizce röportajından duymuş olmalılar.


  • heidi'nin dedesi  (15.11.19 23:27:29) 
sam big çensıs sam big pasıbilitiz sam big okazyons


  • kreatin  (15.11.19 23:57:43 ~ 23:59:48) 
seninkiler firsat anlamainda kullaniyorlar buyuk ihtimal, occasionally mesela firsat buldukca. ayni zamanda "durum" anlami da var.


  • cooperr  (16.11.19 00:03:34) 
kelime anlamı ingilizcede "fırsat" demek


  • sttc  (16.11.19 00:57:17) 
Anneler günü, sevgililer günü gibi satışları artırabilecek durumlar reklam pazarlama dünyasında okazyonlar olarak değerlendirilebiliyor. Satışları artırmak için yeni bahaneler/kanallar/fırsatlar bulmayı ifade etme çabasındalar yeni okazyonlar bulmak derken.


  • isilisilisil  (16.11.19 11:21:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.