[]

GSS prim borcu

Arkadaşlar ödemek zorunda mıyız ? Net bilgisi olan var mı ?
 
gss yüzünden haciz falan gelmiyor. ödemek zorunda değilsin yani. fakat hastaneye işin düştüğünde kamuda ücretli muayene olman veya parası neyse verip özele gitmen gerekir. bunu sağlayacak maddi gücün yoksa aylık 80 lira civarı bir prim ödemek daha mantıklı oluyor. zira kamuda hastanede kayıt ücreti kafadan 50tl, üstüne tahlil, görüntüleme falan da isterlerse 300-500 lirayı rahat buluyor masraf. yatış, ameliyat, yoğun bakım falan da girerse işin içine faturanın sonu gelmez. özelde ise çok daha fazla tabi.


  • hadsafhada  (15.11.19 01:10:19 ~ 01:17:22) 
Prim borcu için bir yaptırım yok. 31 aralık tarihine kadar devlet hastanelerinde ücretsiz muayene ve tedavi olabilirsiniz.

Gelir testi yaptırıp şartlar dahilinde borcunuzu silderebilirsiniz.
  • lemon cake  (15.11.19 02:46:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.