kapalı balkonda küçük oda yapımı

akşamları evde çok bunalıyorum. babam hapiste annem akşamları telefonda sürekli birileriyle konuşup ağlıyor. kardeşlerim de çok sorunlu. küçücük evde birbirimizi yiyoruz sürekli. sorum şu. kuzey cephede pimapenle kapalı L şeklinde bi balkon var. ama çok soğuk oluyor.

sizce kış günü buraya kendime bir oda yapmaya çalışıyım mı, ısıtabilir miyim? resmi ekledim.

plan da şu. kırmızı işaretli yere görünmemek için tavana korniş takıp yere kadar bi perde gerecem. mavi yerlerde camlarda perde var perdelerin iç kısmından karton mdf köpük çarşaf poşet ne bulursam içerden kaplayıp izole etmeye ve ısıtmaya çalışacam. sigara falan içersem de pencere 2yi açarak havalandırırım. öteki türlü salon masasında takılıyorum ama sürekli her akşam sistemi kuruyorum gece yatarken topluyorum. sigara içmek için de bu balkona çıkıyorum ama girip çıkarken içeri koku girse ekstra huzursuzluk oluyor. durum bu.

yere mutlaka halı serin, kornişten yere kadar da perde de çok işe yarayacak. balkonda şömine varsa bacasını naylon/streç film topuyla kapatın (a101,şok, bim'e paletle gelen ürünleri bu streç filmle kaplıyorlar, biriktirmelerini ve her uğradığında vermelerini rica edip alın). ayrıca rüzgar gelen her yeri kontrol edip önlem alın. ısıtması biraz zor olacak ama daha fazla soğuk olması önlenebilir.

  • MtKrt  (14.11.19 22:28:31)
pimapenin tipine bağlı bir de yaşadığın yere tabi ama ısıtmak kolay olur dediğin gibi bölersen. aradaki perdeyi kalın bir perde yap hava kaçırmasın.
yağlı radyatör al.
elektrik var mı balkonda? uzatma ile yağlı radyatör kullanırken dikkat dandik kablolar yanabilir.
bir de yalıtım önerin saçma öyle olmaz. zaten annen onları atar.
bir de evde sigara içme. kendine prensip yap bunu. sigara içmek için apartman dışına çık. böyle böyle sigaradan uzaklaşırsın. bir de insanları zehirliyorsun ayıp.
  • ozdek  (14.11.19 22:31:21)
bir kere bir ev gezerken cam balkonda petek gördüm. oraya da petek yapmışlar ve baya iyi ısınıyormuş ama tabi zorlu bir iş sanırım doğalgaz hattının çekilmesi. ama böyle bir şey var aklınızda olsun diye yazayım dedim.

  • omonia  (14.11.19 23:09:59)
Metrekareye göre 1500-2000 w. Konvektör ısıtıcı işinizi görecektir zemine halı sermeyi ihmal etmeyin

  • apocalipy  (15.11.19 01:38:37)
Pc kurdum ben balkona. Duvar ile Pimapen arasına beyaz silikon çektim. Geçen ay soba yaktım çok geldi. Camlara da baloncuk ki naylon ıslatıp yapıştırarak devam edeceğim. Karakış görmedim henüz ama memnunum.

  • stanley stinson  (15.11.19 03:17:28)
Evde sigara içme+1 Ne kadar rahatsız edici olduğunu bilsen içmezdin zaten ve sorunların bir kısmı da çözülürdü. İyi izolasyon ve elektrikli ısıtıcı ile balkonu ısıtabilirsin ama elektrik faturasına bariz şekilde yansır, bir de bu yüzden sorun yaşar mısın onu da düşün. İzolasyon için köpük veya baloncuklu naylon kullan, kumaşla olmaz.

  • mikro patlama  (15.11.19 06:43:23)
Müsaitse şayet yere hali sermeden önce altına ayrı bir yalitkan koy. Olmadı koctas gibi. Bir yerden bir iki adet yalıtım malzemesi alabilirsin. (strapor denilen köpük gibi. Ama strapor o kadar iyi değildir. Mabtolamada kullanilanlardan al üzerine hali şer.)

  • kisa  (15.11.19 07:21:20)