[]

Direksiyon derslerinde bireysellik

Gittiğim kursta derslere 3 aday birlikte çıkıyoruz, sırayla sürücü koltuğuna geçip ortalama 1 saat çalışmış oluyoruz. Fakat birkaç kişiye sorduğumda bu durumun etik olmadığını öğrendim. Mantıken bu işin normali, tek kişiyle çalışmak değil mi? Kurstan onu talep edince özel ders yazıyorlar. Siz nasıl öğrenmiştiniz? Bireysel yani hocayla mı yoksa diğer adaylarla birlikte mi?
 
biz kendi 1 saatimizde tek öğrendik.


  • olaylar olaylar  (14.11.19 22:12:21) 
Bir kere bir elemanla beni aynı saate almışlardı. Yani tek bir ders saati, iki kişi. Ben 20-25 dk fln kullanabilmiştim, eleman 40 dk kullanmıştı. Ertesi gün de aynı şekilde yapacaklardı da yok artık demiştim kibarca. Bir daha olmadı, diğer dersleri tek aldım.

Sizinki çok saçmaymış. Güzergah çok uzak da git gel olmasın diye mi öyle yapıyorlar?
  • pati  (14.11.19 22:34:02) 
Eskiden öyleydi. 3 kişi giderdi. Artık kalmadı diye biliyordum ama kalmış.


  • just give away man  (14.11.19 22:35:33) 
Kişi başı 1 saat olmalı.

Bazen toplam 2 kişi binip 2 saat sürüyordu. İlk binen "işim var, okulum var vs." gibi bahaneler sununca izin veriyordum ben de ama 1 saat kullanıyordum. Sınav parkurunu 2 tur atmak 1 saat sürüyor zaten 30 km/h ile.

Sınav parkurunu 2 kere turluyordum özetle.
  • Cesario  (14.11.19 22:44:46) 
Etik değil derken?
Bence açıkça tek başına kullanmak istediğinizi söyleyin, sadece siz değil diğer kursdaşlarınız da konuşsun. Şimdiden başarılar

  • r evolution  (14.11.19 22:44:52) 
Bizim zamanımızda 3 kişi binerdik (10 sene olmuş ya la), şu kadar dakika sürdün vs hiç saat hesabı yapılmazdı. Sınavda da arkada birileri olacak sonuçta, acemilik bu başkasının yanında rezil oluyorum falan diye düşünmeyin, herkes bu yollardan geçti. Ben hocadan özel ders almak istemiştim, sınav günü yaklaşınca, hoca kabul etmedi, ehliyeti al gel istediğin kadar ders veririm, şu an hali hazırda benim öğrencimsin sana özel ders vermem etik değil demişti, takdir etmiştim hocayı


  • freedonia  (14.11.19 23:04:10) 
Ben daha faydalı buluyorum. Tabi 1 saati üçünüze bölüştürmüyorsa. Diğerleri sürerken sen de gözlem yapıp neleri yanlış yaptığını yorumluyorsun içinden. Tekrar gibi oluyor bi nevi. Bazıları sosyal öğrenmede daha iyi. Sen bi saatini hakkını vererek kullanıyorsan etik açıdan bi sıkıntı yok diye düşünüyorum.


  • olutaklidi  (15.11.19 09:39:36) 
Nesi etik değil, çok kötüsün ve utanıyor musun, birisi izlerken çekiniyor musun ? Tam tersine faydalı, o sırada kullanan kişi hata yaptıysa sen de öğrenirsin. Aynı zamanda stresi üzerinden atman için de pratik.

Sürelerden çalmadıkları sürece bir sıkıntı yok. Ben alalı çok oldu taaa 2001. Hoca beni kenara çekip sen kullanmayı biliyorsun belli, allah aşkına şu kadınların haline bir bak bu şekilde trafiğe çıkamazlar, sen gelme, senin sürende onlara eğitim vereyim dedi kabul ettim. 2 tane trafik canavarı kadın vardı, gerçekten çok kötüydüler. Düz yolda stop ettiriyor, yokuşlarda geri kaçırıyor, geri manevra yapamıyor, dar/geniş dönmesi gereken yerlerin hepsinde tarlada kullanır gibi şerit ihlali yapıyor. Direksiyon tutuşu, oturuş pozisyonu falso. Düz yolda silkeleye silkeleye gidiyor gaz/fren/gaz/fren/ani fren/stop şeklinde ilerliyor vs...
  • kimlanbu  (15.11.19 10:03:18) 
Hangi kurs bu? Ona gore gitmeyeyim:)


  • balpolen  (15.11.19 10:38:58) 
@kimlanbu hayır yahu ben sadece ders saatinde kendi eğitimimi tamamlamak istiyordum, yoksa gözlem yapma açısından elbette faydalı. Sadece etik bulmadığım nokta şu; ben hızlı kullanıyorum mesela 1 saatlik parkuru 40 dakikada bitiyorum diğer aday yavaş sürüyor ve benim süremden çalıyor. Üstelik 1 saatlik ders yüzünden 2 kişiyi bekliyor olmak bana etik gelmiyor, zaman hepimiz için önemli.


  • sytemofadownmanyagi  (15.11.19 15:45:24 ~ 15:46:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.