[]

Şu eseri dinleyince neler hissediyorsunuz?

youtu.be ismi bwv 658.
Bu eseri dinleyince çok hüzünleniyorum. Sanki cenaze marşımmış gibi hissediyorum ya da her şey bitmiş yolun sonuna gelmişim gibi hissetiriyor.
Siz ne hissettiniz? merakla bekliyorum.


 
Bilinc altindandir. Kilise orglari oyle hissettirir. Filmlerde fakan kilisede ölenlere calinmasindan dolayi


  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (14.11.19 22:25:29) 
Bach severim. Bende Orhan Veli şiiri okur gibi duygu yaratır. Bu da öyle hem hüzün hem umut iç içe.


  • heidi'nin dedesi  (14.11.19 22:27:16) 
@gulbatur birinci sonbatur sondan geliyor
Ama bu eserde oluyor hep. Diğerlerinde bu kadar hissetmiyorum. Düşündüm de geçmişteymişim gibi de hissettiriyor.

@heidi'nin dedesi
Kesinlikle. Bazı kısımlarda özellikle umut varmış gibi hissettiriyor.
  • sevilen progressive türkücü  (14.11.19 22:33:15) 
Kanka o zaman mutlaka hatırlamayacak kadar küçükken ya da hatırlayacak kadar büyük olsan bile izleyip unuttuğun için beyninin bir şekilde hâla sakladığı ve etkilendiği bir ölüm sahneli film vardır, ordan çağrışım yapıyordur. Böyle hissetmene sebep beyninin mutlaka bu müziği ölüm merasimiyle ilişkilendirecek bir hatıraya, hisse, yoğun duygu birikimine daha önce maruz kalmasıdır. Yani bu müziği daha önce dinledin ve farkında değilsin ama beynin ölüm duygusu ile beraber bu müziği kodlayıp derinlere bi yere kaydetti. Sadece sen hatırlamıyosun şu an için olayı ama bilinçaltın bi yerlerde saklamış bu hissi ve hatırlıyor. Merak etme bi gün hatırlarsın ve Vay amk dejavu oldum dersin.


  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (15.11.19 17:25:20 ~ 17:26:43) 
Cenaze marsimmis gibi hissetmiyorum. Huzunlu de hissetmedim. Besteye bakinca tam oturdu. Guven var icinde. (bkz: Gelassenheit)

Unlu bir melodi bu, hemen baktim. Esasen Italya´dan halk muzigi parcasiymis. Bach zaten Hollanda´dan Italya´ya begendigi melodileri bazen neredeyse ayni sekilde kullanir, bazen de bir ust duzeye cikarir. Bach bestelerinin "tanidik" gelme olayi bu nedenle. Kendisi Avrupa´nin müzigini cidden iyi biliyor, "esin kaynagi" cok cesitli.
  • buf-e kür  (15.11.19 17:57:17 ~ 17:58:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.