[]

Şahıs Şirketinden Limited Şirkete Geçiş

2 ay önce şahıs şirketi kurdum, e-fatura kullanıyorum.

Şirketi kurduktan 10 gün sonra çok güzel bir iş aldım, ve beklentimin çok üstünde cirolar oluyor. Yüksek ve kademeli gelir vergileri ödemek istemiyorum. Dolayısıyla sermaye şirketine geçeceğim.

2 aylık şahıs firmasını kapatayım mı? Yoksa o firmayı limited’e mi taşıyayım?

E-fatura için bi dolu uğraşmıştık, toptan iptal mi edeceğiz?

 
bence en iyi fikri muhasebeciniz verir.

bana sizinki gibi bir durum olması halinde ltd'ye geçiş yapmanın üç gün süreceğini söyledi benim muhasebecim.
iptal etmeniz gerektiğini sanmıyorum, muhtemelen var olanı limited haline getirmeniz gerekiyordur.
ama dediğim gibi, bunu muhasebecinize danışın muhakkak.
  • blatta hiberna  (12.11.19 23:27:42) 
gelir vergisi kazığı yememek için hemen geç hiç durma. şahıs firmasını kapatman gerekmiyor.


  • scudman1  (12.11.19 23:39:12) 
limited açmak çok kolay, kapatmak zordur bilginize.


  • orpheus  (13.11.19 02:30:11) 
Aslında çok vergi farkı olmuyor. O limited şirketteki paralar senin değil şirketin, o parayı sen kendi cebine alacagın zaman yine vergi vermen gerekiyor. Bunu biliyor musun?
Bilip bu ldt ştiye geçmek istiyorsan tamam ama yok bilmiyorsan bunu muhasebecine anlatmalısın.

  • liberal  (13.11.19 10:31:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.