[]

İş bıraktığımı öğrencilere söylemeli miyim?

Bugün çalıştığım lisedeki son günüm. Yönetim ile olan ciddi anlaşmazlıklar dolayısıyla işi bırakıyorum. Önceden haber verildi falan, resmi kısmı bitti durumun. Öğretmenler ile vedalaştım, müdür ile son kavgalarımı ettim. Sorum: Öğrencilere söylemeli miyim?

Dönem ortası, çocuklar 12. sınıf, sınava girecekler, birçoğu ile iyi ilişki kurduk yılın başından beri. Gidersem uğramayacağım bir daha buraya, sosyal medya ve numaram da yok hiçbirinde iletişimimiz kalmayacak. Vedalaşmak, başarı ve şans dilemek istiyorum.

Müdürüm henüz gitmem için yalan bir bahane bulamadığı için söyleme diyor. Zira hocanızı biz bıktırdık, meslekten soğuttuk diyemezler. Zaten yüksek sesli kavgalar ettiğim ve resmi bir yaptırımı kalmayan bir müdür, dinlemeli miyim? Siz öğrenci veya öğretmen olarak bakıp ne diyorsunuz? Araya tatil giriyor, iki hafta sonra geldiklerinde başka birini görseler yerimde daha kolay mı kabullenirler?

 
söyleyin, nedenini açıklamanıza gerek yok, iş hayatında anlaşmazlıklar oluyor ben sizden memnunum gibi genel şey yapın. müdür ne diyorsa desin uymasanız maaşı mı kesicek???

email adresinizi verebilirsiniz, görüşmemiz zor olur ben taşınacağım fakat yazışmak isterseniz email adresim burada mektup gibi düşünün dersiniz.
 • m4deniz  (12.11.19 11:32:05) 
Vedalaşacak kadar değerli anılar bıraksaydınız ve sizin için kıymetli bir öğrenci topluluğu olsaydı buraya sormaya gerek duymadan vedalaşırdınız muhtemelen. Eğitici pozisyonunda olsanız da iş hayatında duygusal olmaya gerek yok diye düşünüyorum. Önünüzdeki maçlara bakın.


 • kanlakarisikyagmur  (12.11.19 11:39:37) 
Ogrencilerinin %99'unun umrunda bile olmayacak. Seni sevdilerse bile uzerinde 2 dakika dusunup unutacaklar. O yuzden yerine gelen hocayi kabullenme falan bence gereksiz detay. Ben ugrasmazdim.


edit: tik almamisim o yuzden fikrimi degistiriyorum. soyle bence cok akillica bir is olur. destekliyorum. tik gelsin :)
 • hot potato  (12.11.19 11:44:24 ~ 17:29:54) 
Şahsen çok sevdiğim bir hoca okuldan ayrılsaydı nedenini bilmek isterdim. O dönemde kesin anlayamazdım ama şu anki kafayla (büyüyünce yani) anlardım diye düşünüyorum.
Bence çok fazla karşıdakini suçlamadan (haklı olsanız bile) anlatın, öğrensinler. Müdürün arkanızdan ne diyeceğini bilmiyorsunuz sonuçta, abartılı şeyler de söyleyebilir. En azından ilk ağızdan duysunlar.

 • mor bembombom  (12.11.19 11:47:54) 
Söyleyin tabii ki. Sadece bir öğrenci bile sizi seviyor olsa,onun için bile bu açıklama gerekli. Ayrılma nedeninizi belirtmenize gerek yok.


 • asteriks  (12.11.19 12:16:20) 
Elbette fazla dramatize etmeden söyleyin, merak ederler mutlaka diye düşünüyorum.


 • wmeh  (12.11.19 12:42:31) 
Veda etmelisiniz bence de. Öyle çok detaya girmeye gerek yok. 'Görevim bugün bitiyor. hepinize teşekkür ederim, sınavınızda ve gelecek yaşantınızda başarılar dilerim. 'tarzı kısa bir bilgi ile anlatabilirsiniz.


 • i am a legal alien  (12.11.19 13:29:19) 
Veda edin, ancak sebebini söylemeyin. Bu daha sonra size okul tarafından negatif olarak dönebilir. Ne kadar çirkef olduklarını bilmem ama tazminat ödememekten tutun da hakkınızda ilerigeri konuşulmasına kadar (özel okulsa itibar zedelemesine kadar) uğraştırırlar.
Çocuklar sorarsa "iş hayatı" deyip geçin. Eğer istiyorsanız iletişim bilginizi (ben olsam emailimi verirdim) verebilirsiniz.
Yolunuz açık olsun!
 • SiyamkedisiZorro  (12.11.19 14:38:21) 
Bence söyleyin.


 • Sonsuzluk ve Bir Gün  (12.11.19 14:47:09) 
Siz gittikten sonra soracaklar ve birileri cevaplayacak kendi kafasına göre. Birilerinin kafasındakileri duyacaklarına sizden duysunlar. Atıp tutanlar falan olur.


 • The_Lollok  (12.11.19 15:14:23) 
Daha önce başıma gelmişti bu durum.
En iyisi öğrencilere isten ayrılacağını söylemen. Her detayı vermeyebilirsin ama problemin idareden kaynaklandığını öğrencilerin hissetmesi iyi olur. Bundan sonra gelecek hocaya bari aynı adilikleri yapmasınlar.

 • bumbum  (12.11.19 16:27:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.