Bitcoin bir çeşit saadet zinciri mi?

Bitcoin vb. para birimleri ne derece güvenli? Global anlamda bir keriz silkeleme projesi olabilir mi? Geleceği konusunda ne düşünüyorsunuz? Soru bu teşekkürler.

1- çok
2- hayır
3- uçacak
Başlık- saadet zinciri değil.
  • Gecikmeli Tapa  (12.11.19 07:04:16)
saadet zinciri değil. çok riskli bir yatırım aracı o kadar

  • bezginbekir  (12.11.19 09:18:22)
Çiftlik bank batana ya da kurucusu cukka yapana kadar çok riskli bir yatırım aracıydı.

Sonra saadet zinciri oldu.

Sistemlerin daha karmaşıklaşması, işin içine devletlerin ve bankaların girmesi bu sistemi yatırım aracı haline getirmiyor. Public ne düşünüyor bu konuda o önemli. Schrödinger in kedisi gibi aslında. Ama daha kolektif bir mevzu. Eğer yatırım aracı olduğuna inanırsak yatırım aracı, saadet zinciri olduğuna inanırsak saadet zinciri...

Devletin bazı uygulamaları bile saadet zinciri aslında :)
  • yukselen gunes evi  (12.11.19 09:55:51)
+ 1 gunes evi

  • kleider  (12.11.19 11:26:25)
1- birçok paradan daha güvenli.
2- hayır.
3- parlak görüyorum.
  • babilbaligi  (12.11.19 11:53:35)
Bu parayı kullanmak için edinmediğimize, sahip olurken oncelik kaygimizin 'değer kazanması' olduğuna göre bu bir para birimi değil, emtia.

Fiziki olarak göremediğimiz, dokunamadigimiz, dijital rakamlardan ibaret bir 'emtia'

Varın güvenilirliğini siz düşünün.

Ve bu arkadaşın geleceği hakkında öngörüler yapılırken henüz "göreceksin olm bütün dünya gelecekte bu parayı kullancak"tan daha bilimsel bir yaklaşıma rast gelmedim henüz. Varsa böyle bir yaklaşım bennde bilgilenmek isterim.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (12.11.19 12:00:10)