[]

Özel Sağlık Sigortaları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Aylık 40-50 TL civarı bir paraya özel sağlık sigortası yaptırılabiliyor. Sınırsız yatarak tedavi ve yılda 10 defa da ayakta tedavi hizmeti veriyor. Halihazırda bir SGKlı iken, böyle bir sigortalama hastalık durumlarında kolaylık sağlar diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Yaptırıp da memnun olan var mı?
 
tamamlayıcı sağlık sigortası gayet f/p bir şey. eğer büyük bir şehirde yaşıyorsanız devlet hastanelerinin keşmekeşini çekmeden, randevu düşürmeyle uğraşmadan mis gibi tedavinizi olursunuz.


  • xrated  (11.11.19 22:08:07) 
Xrated +1

Artı olarak her an ameliyat olmanız gereken bir hastalığınız ortaya çıkabilir. Aman kredi çekeyim arabamı satayım derdine düşmeden istediğiniz hastanede olursunuz tedavinizi.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (11.11.19 22:42:23) 
ilk sene çok faydalı. ama kullandıkça fiyatı artacak şekilde bir ayarlaması var. yani çok kullanıyorsanız çok ödüyorsunuz. gel gel yapıyorlar şu anda.


  • ozdek  (12.11.19 01:18:12) 
Özel sağlık sigortası, yaptırılması ama kullanılmaması gereken bir şey. Bugün ayda 40-50 liraya gelen sigorta, zaman içinde, kullanıldıkça mütevazı bir daire kirasına kadar çıkabiliyor.

Tıpkı araba kaskosu gibi, nasıl ki kasko bozulmadıkça hasarsızlık indirimi uygulanıp daha uyguna yenileniyorsa aynı mantık.

Yine de bir gün büyük bir sorunla karşılaşma ihtimaline karşılık yaptırıp, mümkün olduğunca kullanmamak (normal hastalıkların muayenesi için devleti yahut sigortayı hiç karıştırmadan özeli tercih etmek) iyi olabilir.

Rutin sağlık hizmeti olarak değil de kötü günde bir dayanak olarak düşünmek gerek.
  • lazor  (12.11.19 02:16:01) 
Ben acıbadem sigortanın limitsiz full paketini aldım geçen sene muayene 30 tl görüntüleme mr/tomografi 80 tl, reçete başına 10tl ödüyorum. Her işlem için böyle sabit fiyatlar var poliçemde 3000 küsür vermiştim şimdi bitmek üzere hatta. Benimkisi en uçsuz bucaksızı riskli gebeliğim vardı öyle gerekiyordu normal bir insanın ihtiyacı yok tabii buna. Öncesinde de Alliance sigortalıydım senelerdir.
Fiyat verirken limit kapsam gibi sizin taleplerinize göre veriyorlar.Rakamlar farazi, ben muayenenin ilacın yüzde ellisini ödeyeceğim diyorsuniz 1500 liraya düşüyor gibi. Sonrasında hastalıklarınız araştırılıyor a hastalığınız var mesela ameliyat olmuşsunuz bu sizin karşınıza çıkacak sık sık. Onu kapsamıyor sigorta benden önce başlamış bir hastalık diyor. Bence eksisi bu sigorta olayının.
Ben her daim kullanmaktan yanayım. Acıbedem’de bir uzman dr muayenesi olmuş 400 lira ben sigorta kenarda dursun harcamayayım dersem bana göre mantıksız bu. Veriyorum 30 lira profesöre muayene oluyorum memnunum açıkcası. Tekrar ediyorun tek sıkıntı geçmißten gelen bir hastalığınızın olması. Onu gizleseniz bile her türlü buluyorlar ister özelde koysunlar tanıyı ister devlette :/ Önceden olmuş bir hastalığınız için yaptıracaksanız hiç yaptırmayın boşa gider paralar ama özellikle yatarak tedavi için çok mantıklı.
  • cilekli pasta  (12.11.19 11:12:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.