[]

Dil hastalıkları sigaradan dolayı yara ve kandida

Anahtar kelimeleri yazdıktan sonra soruma geçiyorum.

Dilimde kandida şüphesi vardı uzun süredir. İlaçlar kullanıyorum bir türlü sona ermedi. Her neyse son dönemde biraz ağır bir sigara içiyorum, sayısı da normalden fazla. Bu sabah dilimde tuhaf bir şey fark ettim, her iki yanının tam sonunda morarmış gibi yara gibi bir durum var. Ağzımın içinde yara da var. Acaba sigara mı yapmıştır yoksa aylardır süren kandida ile bağlantılı mıdır. Ve Hangi doktora görüneyim?


 
Dahiliyeye vrya dermatolojiye git belki biyopsi gerektiren bir durum vardır


  • glutamin  (11.11.19 23:38:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.