[]

Maslak’ta çalışanlar nerede oturuyor?

Merhaba,

1- maskaktaki şirketlere yakın, kiraları uçuk olmayan ve temiz nereler var? Minimum ne kadar kira ödemeliyiz? 1+1 veya 2+1 daireler için.

2- anadolu yakasında oturup yarım saatte maslak’a gitmenin mümkünatı var mıdır? Varsa nerelere bakmak gerekir. Koşuyolu kurtarır mı örneğin? Trafik yoğunluğunun içinde bulunmadığımdan soruyorum.

Teşekkürler

 
M2 metronun olduğu herhangi bir yer maslaka yakındır. Onun dışında Anadolu yakasında metrobüse yakın yerler tercih etmen gerekir ama onda da yarım saate maslak'a gidemezsin.


  • mg3929  (10.11.19 14:10:56) 
soruya direkt cevap olmayacak kusura bakmayin.

hayatimin yarisindan fazlasi istanbulda gecti. ve insanlarin yolda harcadiklari süreleri görünce o zaman anlamamistim ama simdi cok iyi anliyorum. özellikle calisiyorsaniz yasadiginiz yerle baginiz cok az.

en önemli kriter ise yakinlik, evin güzelligi/rahatligi/büyüklügü, günes girmesi olmali.

günde yarim saat gidis yarim saat gelisten fazla olan her dakika hayattan caliyor. düsünsenize her gün 9 da is basi yapmak icin 6 da kalkip 6 bucuktaki otobüse yetismeye calisan insanlar var, sonra kilometrelerce yolu tepip ise gidiyor. sacmalik.

karsi yakada oturup nezih yasam sürecegim insanlari, her gün 9 daki mesai icin minimum 1, 1.5 saat yol cekiyorlar, 7 de uyanmalari lazim en azindan. 7 de uyandim, 9 da ise gittim, 6 da isten ciktim 8 de eve geldim. yemek dinlenme derken 11-12 de uyumam lazim. hayat bu degil.

kötü olsa da calistiginiz yere yakin semtte ev bulun ve yürüyerek gidebilin ise. hic bir seyle ölcülemez bu zevk.

almanyadaki bir is yerim sehrin en kötü semtlerinden birindeydi, söyle söyleyeyim istanbulda o kadar kötü semt az var(daha kötüsü var elbette) ama eve 3-4 dakika yürüyüp gidebiliyordum. 9 de mesai icin 8:20-8:30 da kalkip gidebiliyordum. sehre 40 dakika uzakligindaydim ama kafam rahatti.

simdi is yerim evime yürüme 30 dakika filan tramvayla 25 dakika sacma sekilde. o eski is yerimin eve yakinligini özlüyorum.
  • duygusuzromantik  (10.11.19 14:15:31) 
@duygusuz, size katılıyorum o yüzden yarım saat kotası koydum kendimce.


  • selimcigimisik  (10.11.19 14:18:03) 
Köprü yolunda sabahları Avrupa, akşamları da Anadolu tarafına trafik olur. Her gün tam tersi istikamette gittiğim için diğer şeritten giden binlerce insana acıyarak bakıyorum. Anadolu'da oturup Avrupa'da çalışmak isteyeceğini sanmıyorum o yüzden. Yarım saatlik süre hayallerde olur anca.


  • synesthesia  (10.11.19 14:28:37) 
Valla mecidiyeköyde oturup leventte çalışırken de 45 dakikada gidiyordum işe şuan karşıda oturuyorum leventte çalışıyorum 50 dakikada gidiyorum. Şuan trafiğe girmediğim için 50 dakika kitabımı okuyarak sakin sakin gidiyorum. Diyeceğim o ki, önemli olan otobüs vs ve mümkünse metrobüs kullanmamaya çalışmak raylı sistem kullanmak.
Yarım saat kotası istanbul maslak için biraz zor, kira bedeli probleminiz yoksa seyrantepe/ maslak sitelere bakabilirsiniz. Veya metroya yakın gayrettepe gültepe şişli vs. Yerlerden bakabilirsiniz, ancak indi bindi ofise yürüdü 30 dakika çok zor.

  • wendyangelamoiradarling  (10.11.19 14:39:10) 
kanyon un arka tarafları. çeliktepe falan olması lazım. metro ile maslak.


  • hububrad  (10.11.19 16:40:00) 
benim de merak ettiğim bir soru, site ve rezidans olarak tavsiye var mı?


  • mkaya  (10.11.19 21:13:01) 
İstinye tarafları olabilir. Boğaziçi siteleri var mesela. Hacıosman tarafları da yakın sayılır. Oralarda da güzel siteler mevcut. 1+1 ve 2+1 evler çok uçuk olmaz ama genelde 3+1e geçince bi zıplama oluyor bu tarz sitelerde.


  • bartman  (10.11.19 22:59:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.