Satış Hakkında

Merhaba,

2009 yılından beri bir koleksiyon yapıyorum ve koleksiyon amaçlı olduğu için dış jelatinlerini bile hiç sökmedim. Sıfır fabrikadan çıktıkları gibi duruyorlar. Ve elimde bu ürüne ait yaklaşık 200 adet çeşit var. Şimdi bu hobimi ticarete dökmek istiyorum. Bu hafta şirketimin kuruluş işlemlerini vs. halledeceğim. Bu ürün Türkiye de satılmadığı için bundan sonraki ürünleri yurt dışından getirteceğim. Şimdi gelecekte getirteceğim ürünler için sorunum yok. Gümrük müşavirleri, karşı firmaların fatura ile ürünü göndermesi vs. konuları hepsini mailleşerek ayarladım. Sorum şu: yurt dışından toplu sipariş vermeden önce ben işin tutup tutmayacağını görmek için öncelikle elimdeki ürünleri satacağım ama bende bunların kuracağım şirket adına ya da kendi adıma kesilmiş faturaları yok. Yani giriş faturam olmayacak. Yani e-ticaret hayatıma girişi olmayan ürünlerin çıkışını yaparak başlayacağım. bu benim için sorun oluşturur mu ? direkt kar görüneceği için gelir vergisini direkt satış bedeli üzerinden ödemekte sorun yok ama ilerde girişi olmayan malı satmamdan dolayı başıma bir usulsüzlük cezası gelir mi ?

Detaylara çok hakim değilim ama malların adedi ve değeri çok yüksek değilse gider pusulası mevzusuna bir göz atın derim.

  • Deathcomenearme  (09.11.19 18:49:45)
muhasebecin halleder bi şekil, ama vergi çıkar. gider yok, gelir var. limited şirket kuracaksan zarar eden bi şirketimi devrediyim sana eheh.

bence şirket kurma bu arada bu çapta bir şirket için büyümeden. faturasız maturasız yolla kimsenin fatura verdiği yok, mezatçılar vb. instagramdan misal. boşuna devleti işine ortak etme.
  • kveldulv  (10.11.19 00:42:18)