[]

İşten Çıkarılır Mıyım?

Yine bir iş sorusuyla karşınızdayım ama bu seferki patronlara sövmece değil.

Buraya girerken yine düşük bir maaşla girdim, o sorun değil. Sorun olan benden istenen cironun düşük olması ve az önce yukarılarda çıkarılmamın konuşulduğunu öğrendim el altından. Gerçekten çok üzüldüm.
Ben bu ciroyu, millete "aa mmpi kesin lazım, bir de TAT mi kitlesek?" diye yüzsüz yüzsüz arttırabilirim ama bunu istemiyorum. Peki işten çıkarılırsam ne olur?
Çok çalışıyorum çünkü mesaimin hatrı sayılır kısmı psikiyatriyle görüşmelere girmekle geçiyor, geri kalan zamanda kendi testlerimle/görüşmelerimle ilgilenebiliyorum.

Genel olarak sevildiğimi düşünüyorum çünkü uyumluyumdur, kimse "geldi gene tipini zittiğim" diye yaklaşmaz, gün içinde zaman buldukça farklı iş arkadaş gruplarıyla sohbet de ederim. Patronlarla aram iyi (olduğunu düşünüyordum), geç kalmam vs. Neler neler yaşadım daha önceki patronlarda, gelip burada ağladım. İlk defa bu iş yerinde kendimi iyi hissediyorum, mutluyum ve yaptığım işe tapma derecesindeyim.

Şimdi artık yavaş yavaş yerleşmiş bir psikologu çat diye değiştirmelerini beklemiyorum açıkçası çünkü yeni birinin nasıl biri çıkacağını bilemezler ve en önemlisi ben ucuza çalışıyorum. Belki komple psikolog kadrosunu kaldırırlar mı, onu bilemem.
Açık konuşmayı severim, bugün gidip sorucam ama galiba buradan da "o kadar kötü değilsin yau" desteği istedim. Peki sırf ciro düşüklüğünden dolayı (ki testleri de piyasanın altında fiyata yapıyoruz, maksat ulaşılabilir olalım) geri kalanı silip atarlar mı? Vallahi çok üzülürüm. Kafamda deli sorular. Sizce ne olur?

Teşekkür ederim.

 
"Sorun"u anlamadim.

"Sorun olan benden istenen cironun düşük olması ve az önce yukarılarda çıkarılmamın konuşulduğunu öğrendim el altından. Ben bu ciroyu, millete "aa mmpi kesin lazım, bir de TAT mi kitlesek?" diye yüzsüz yüzsüz arttırabilirim ama bunu istemiyorum."

ne diyorsun burada hic belli degil, senin is yerinde calismadigimizi dusununce.
  • hot potato  (09.11.19 11:21:31) 
@hot potato, insan her şeye cevap vermek zorunda değil, anlayamadıysan o kısımları anlayanlara bırakabilirsin cevapları :)

@morbembom duyuru hem bilgi konusunda destek almak hem de bi yandan iç dökme alanı gibi buranın böyle güzel bir dinamiği de var, duyuruyu da yazarak rahatlamak için yazdığını düşünüyorum

bildiğin gibi maalesef orası da daha fazla kar etmek üzerine sektör, işveren kafasında yeni bir düzen kurmayı düşünüyor olabilir ya da duydukların sana gelene kadar çarpıtılmış gerçekliğinden uzaklaşmış olabilir, ikisi de mümkün umarım rahat çalıştığın yerde devam edersin
  • freebird5406_2  (09.11.19 11:35:19) 
Bence konuşma. Belki de aptal biri ortaya bir söylenti attı ve aslı olmayan bir söylentidir bu? Onlar sana bişey demeden sen atlama bence.
Çıkarmayı gerçekten istiyorlarsa ve sana çıkmanı söylerlerse de haklarını ödemelerini iste ve öyle çık. Sebebini elbette sor, orada çalışmayı sevdiğini ve devam etseydin memnuniyetle edeceğini vs. anlat ama sakın “kalsam ya nolur” diye uzatma derhal çık.

  • megalomaniac  (09.11.19 11:56:47) 
kimseye bir şey söyleme. ciroyu artır, işsiz kalma.


  • cek  (09.11.19 12:35:32) 
Cok iyi anliyorum seni. Konuyu pek anlamasam da. Icinden gelmicek ama iste o yuzsuzluk dediklerini yapican mecbur.
Bu arada megalomaniac +1
Cikaracaklarsa memnuniyetini vs soyle ama acindirma istemeyerek de olsa kendini.olmuyorsa cik. Hayatta daha onemli seyler var takma bunu bu kadar bence
  • Flipsflops  (09.11.19 13:11:48) 
"aa mmpi kesin lazım, bir de TAT mi kitlesek?"

maddi açıdan yormayacağını düşündüğün insanlara bu dediğini yapsan aslında sende rahat edersin patronda. :) yani daha etik bir cevap vermek isterdim ama işini seviyorsan belirli yaptırımları oluyor-keşke olmasa-.
  • dirildimde geldim  (09.11.19 13:38:02) 
Anladığım kadarıyla işini seven, katakulleden, insanları kandırmadan kaçınan iyi bir insansınız. İyi insanların yaşamları dalgalı olsa da sonu güzel oluyor genelde. Bozulmamanız dileğiyle. Çünkü memlekette bozuk olan çok. İyilik sonucu itibariyle her zaman kazanır. Hiç değilse insan kazanır, temiz bir vicdan kazanır.
Neyse.
Bu konu sizi yiyip bitiriyor olmalı. Ya herro ya merro diyip gidin konuşumalısınız. Sahici bir sarsıntı sahte bir dengeden iyidir. Belirsizlikler insanı kahreder ama sonuç belli olursa kısa sürede atlatırsınız ve yeni iş bulmak için mevcut işinizden çıkmadan girişimlerde bulunursunuz.
Özel sektör acımasızdır kişisel algılamamak lazım durumlar böyle artık. Çoğu işveren sizin kişiliğinize değil getirinize bakıyor.
Son olarak rızkı veren Allah karıncaya dahi rızkını veriyor insanı mı es geçecek.
Asıl mesele bu bozuk düzende kendinize "geldi gene tipini s..." dedirtmemek.
  • kckmlqm  (09.11.19 14:24:07 ~ 15:34:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.