[]

Twitch'te nasıl meşhur olunuyor?

Para kazanmak için soruyorum. Belli bir konuda yayın yapsam, astroloji gibi, nasıl adımı duyurabilir ve para kazanmaya başlayabilirim? Üç beş meşhur yayıncı biliyorum Educatedear gibi ama bu insanlar zaten daha önceden de meşhurdu. Şöyle küçük çocuğa anlatır gibi anlatacak ve fikir verecek olan var mı?
 
çevre yapmadan çok çok çoook zor. imkansız diyecektim de çok zor diyeyim hadi.

çevre yapmaktan kastım; halihazırda çok ya da belli bir miktar izlenen, bir izleyici kitlesi edinmiş yayıncıların sizi hostlaması, bir şekilde desteklemesi gerekiyor. yoksa öne çıkmak, fark edilmek, bir kitle edinmek aşırı zor.

bir kitle edinebilmek için uzun süre düzenli yayın yapman gerekiyor, arada 24 saatlik yayınlar yapman gerekiyor farkedilebilmek için, yine de çok yavaş ilerleyecektir bir el ittirmedikçe, dokunmadıkça.

baya circlejerk ortamı var yani orada. herkes birbirini tanıyor filan. kültürüne aşina olmak gerek yani öyle pat diye dalarsan 1 sene sonunda hala 10 ortalama izleyiciyi bile bulamamış olabilirsin.

5 seneden uzun süredir neredeyse her gün yayın yapıp hala ortalama izleyicisi 50'yi geçemeyen insan tanıyorum, çoğu zaman 20-30 hatta.

cinsiyetini soran bir cevap vardı yukarıda ben yazarken, kendi mi sildi bilmiyorum ama haksız bir soru değil çünkü kadınlarda durum biraz daha farklı olabilir. öne çıkmaları, fark edilmeleri daha kolay olabiliyor. ortalama izleyici oranını yükseltme süreleri de daha hızlı olabiliyor ama yine de destek olmadan çok zor, sırf kadınsın diye hemen binler izlemeye başlamıyor. aylarca yayın yapıp 20-30 izleyiciyi geçemeyen kadınlar da biliyorum.

şu videoyu izle bir de: www.youtube.com

"some people just don't make it bro, some people just don't make it, some people just don't get there man"

biraz ümit kırıcı olmuş olabilir cevabım ama durum bu. yine de denemekte yarar var tabi. belki şeytan tüyü vardır, bir gören bir daha ayrılmak istemez çok hızlı büyürsün filan belli olmaz.
  • birader  (09.11.19 02:41:05 ~ 02:52:04) 
Uzun yıllardır yayın yapıp 50 kişi bile toplayamayan çok yayıncı var. Hep başarılı örnekleri görmeyin. Yayın yapmak pc başında oturmak değil. Asla yayından kopmamak, sürekli yayını doldurmak gerek. Özel bir yeteneğiniz yoksa ve türkçe yayın zaten çok kazandırmıyor. 50 izlenip 1000 abone olan body artçılar var mesela globalde. Türkiyede 1000 abone için 5k izlenmek gerekiyor en az.


  • bahoho  (09.11.19 02:42:21) 
Üstteki arkadaşlar aynı anda yazmışız genel noktamız aynı. İstikrarlı yayın açarsan şansın olabilir.


  • bahoho  (09.11.19 02:43:19) 
cinsiyetini soran bendim ama dümdüz sormuş bulunduğum için sildim.


  • owaki  (09.11.19 03:06:19) 
Imkansiz.

Buna benzer girisimleri analiz ettim gecen sene startuplar icin, almanca konusan ulkelerde 15-20 tane cok buyuk yayinciyla gorustum.

Imkansiz, imkansiz derken 100 binde bir olasilik gibi yani basarili olmaniz.

Basarili olmanin tek sarti var, buyuk yayincilarla kol kola olacaksiniz genelde onlar resmi ya da degil investorlar ya da sirketlerce destekleniyorlar, o destekcinin sizi promote etmesi lazim baska yayincilarla.

Globalde birde millet yeni bir seyi degil takop ettirdiklerinin yonlendirmesiyle yonleniyor, kisacasi durum u.
  • duygusuzromantik  (09.11.19 10:52:38) 
Meme, çok önemli bir faktör. Kusura bakma, bayağı amiyane oldu ama doğrusu bu.


  • yazarcik  (09.11.19 15:59:28) 
meme... kadınsan meme açman lazım. erkeksen küfür edip durman lazım. kadınsan ifşa videosu patlatman da işe yarıyor. erkeklerin tek şansı küfür edip çığlık atmak ne yazıkki...


  • Tears of Devil  (09.11.19 16:26:39) 
memen varsa öndesin, bu global bir gerçek.
iyi oyun oynaman lazım ya da iyi boş yapıyor olman lazım.
bunlardan biri yoksa eski olman lazım pintipanda gibi o zaman ne oyun oynayabilsen ne de boş yapabilsen de eski olmanın getirdiği bilinirlikle izlenebilirsin.
sonradan gelirsen, kimsen yoksa tutunamazsın diye bir şey yok. ama zor.
ekipmana yatırım yapman lazım. gidip 600$ mikrofon alma ama yeni girmeye çalıştığın bir mecrada çöp görüntü ve ses ile kimse kolay kolay dönüp bakmaz.
entertainment mecrası işte, insanların ne istediğini sezmen onu sunman lazım.
astrolojiyi nasıl yapacağını bilmiyorum ancak muhtemelen izlenmez ya da sadece tarotla falan gitmez. deneyen oldu oradan biliyorum.
  • Wasking  (09.11.19 16:29:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.