[]

Bilgisayar açılmıyor

LCD flex data kablosu değişimi yapmıştım kısa süre önce. Bir kaç gündür normal çalışıyordu bilgisayar. Birden kapandı ve açılmıyor. Sadece prize bağlayınca güç tuşunun ışığı yanıyor. Fotoğraftaki şeyi yorumlayabilir misiniz?

i.hizliresim.com


 
Fotoğrafta görülen şey VRAM sanırım. Yanmış mı?


  • war of the world  (09.11.19 00:03:15) 
sessiz sinemada oynar gibi hissetim.

prize bağlayınca direkt güç ışığı stabil bir şekilde yanıyor mu? yanıp sönüyor mu? hiçbir tepki vermeyip düğmesine basıncamı güç ışığı yanıp sönüyor? güçle alakalı böyle sıkıntılarda genelde sorun kapasitör de çıkar.

yapılması gerken anakartın çizimlerinin bulunup multimeter ile test edilmesi. bağlantının gittiği yerin bulunması falan. bulunduktan sonrada genelde BGA makinesi ile ilgili değişim yapılır
  • HasanK  (09.11.19 03:53:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.