[]

Ales’e girsem mi?

Merhaba. Haftaya olacak sınav. Kaydoldum ama hiç çalışmadım. Amaç ne derseniz, işletme pazarlama analiz vb bir alanda biraz daha kendimi geliştirmek, CVmde de olumlu iz bırakmak. Halihazırda çalışıyorum o yüzden sıkı bir programa pek gelemem. Senelik özel okullara 10 15 bin tl de ödemem YL için. Lisans ortalamam 2.5 altında.

Bu koşullar altında ales’e girmemin bi anlamı var mı? Tezli YL yapmam mümkün değil gibi duruyor. Tezsiz için de gerek yok zaten bildiğim kadarıyla.


 
2.5 not ortalamasi siniri var devletlerde tezli icin. Istisnalari var mi bilmiyorum. Ben olsam girerdim basvuru parasini odemisim girer kendimi denerdim.


  • hindistan cevizi  (08.11.19 23:33:43) 
Geçen aleste aynı ikilemde kaldım. Hiç çalışmamıştım, 2 sene önce çalışıp girdiğim alesten 80 almıştım, çalışmadan girip 89 aldım. Gir bence.


  • mg3929  (08.11.19 23:51:37) 
@mg, girsem de not ortalamam tezli için yetmiyor zaten. Tezsiz için de ales’e gerek yok. Girmenin bir anlamı var mı?


  • selimcigimisik  (08.11.19 23:57:32) 
ales'e (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) girmenin tek amacı yl başvurusunda zorunlu tutulması, tezsiz yapacaksanız boşuna para harcamayın. tezli yl için gereken 2.5 sınırı doğuya doğru gittikçe düşüyor, bazı üniversiteler 2.00 yeterli diyor mesela, eğer böyle bir imkanınız varsa tezli yl de yapmak istiyorsanız girebilirsiniz.


  • aziz dostum jack  (09.11.19 00:11:03 ~ 00:12:35) 
@aziz, istanbulda yaşıyorum. Burda mümkün değil o zaman değil mi?


  • selimcigimisik  (09.11.19 00:14:35) 
dediğim gibi tek tek bakmanız lazım, istanbul çok zor görünüyor ama geçmiş ilanlardan veya güncel ilanlardan bakın, istemiş olduğunuz bölümün min şartlarını görebilirsiniz kontenjanlardan.

ilan.memurlar.net
  • aziz dostum jack  (09.11.19 01:24:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.