Istanbul Devlet Tiyatrosu onerisi

Arkadaslar selam. Var mi bu sezon icin veya onceki sezonlardan devam eden izledim guzel oyundu diyebileceğiniz Ist icin devlet tiyatrosu veya sehir tiyatrosu oyunu? Teşekkürler

ben son sezonlarda dt'de izlediğim hiçbir oyunu birine tavsiye edebilecek kadar beğenemedim :) maalesef.
ama aklıma gelenlerden 'eh' dediğim birkaç tane yazmış olayım; kasaplığın el kitabı, hırçın kız, fatimanın erkekleri.

  • asisamus  (08.11.19 23:18:04)
@asisamus cok tesekkur ederim hepsini izledim gecen sezon. Ben de artik hic umutlu degilim zaten devlet tiyatrosundan da ozel tiyatronun bilet fiyatlari yuzunden dengelemeye calsiiyorum bi devlet bi ozel diye butcemi.

  • hindistan cevizi  (08.11.19 23:19:36)
devlet tiyatrosundan gecen sezonki tum oyunlara gitmis biri olarak benim de onerebilecegim dogru durust bir oyun gelmiyor aklima. olan birkac tanesi de zaten gecen sezonun oyunlariydi, bu sezon oynanmiyor. simdilik bu sezonda dt'de gittiklerimden hicbirini sevmedim. yalniz sehir tiyatrolarinda bu sezonun en begendigim oyunu iki efendinin usagi oldu. mutlaka tavsiye ederim gayet guzel bir oyundu. gecen hafta da hastalik hastasi'na gittik. sevinc erbulak'in performansi gorulmeye deger olsa da oyunun dramaturjisini pek begenmedim. yine de dedigim gibi sevinc erbulak harika oynuyor onu gormeye gidilir sirf.

hangisine gidecegin kadar kesinlikle gitme tavsiyesi de vereyim: devlet tiyatrolarinda mecidiyekoy studyo sahne'de iyi sanslar diye bir oyun var. kesinlikle tavsiye etmiyorum. zaten tek perde ve arada cikma sansi yok ama ona ragmen oyunu terk edenler oldu. ki studyo sahne bu sene acildi ama oradaki hicbir oyuna gitmem ben cunku asiri basik bir ortam, havalandirma yok, koltuk numarasi yok, gelisine denk geldigin yere oturuyorsun minibus gibi. kesinlikle tavsiye etmiyorum ne oyunu ne o sahneyi.
  • in vino veritas  (08.11.19 23:34:30)
Iki efendinin usagina bakicam. Iyi sanslar da listemdeydi yorum almak iyi oldu.

  • hindistan cevizi  (08.11.19 23:37:01)
bu sezon ‘bir nefes dede korkut’u izledim. ben ve arkadaşım beğenmiştik.

  • mya  (08.11.19 23:41:31)
Devam ediyorsa bayrak'a gidebilirsin, berkun oya'nın oyunu.

  • Bruce  (09.11.19 00:12:13)
Sehir tiyatrolarında şahane züğürtler i izledim, eh işte diyebilirim.

  • vampir akrep  (09.11.19 00:49:34)
Şehir Tiyatrolarında 'İki Efendinin Uşağı' ve 'On İki Öfkeli Adam'ı izledim bu sezon. İkisi de güzeldi beğendim. Geçen sezon 'Şahane Züğürtler'i izlemiştim. Onu da beğenmiştim.
Benim Devlet Tiyatrolarında en beğendiğim oyun 'Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş' adlı oyundu. Ama artık oynamıyor bir kere daha izlemek isterdim... Elektra ve Corialanus'ta güzeldi ama yine bu oyunlarıda takvimde göremedim. Klasikler; Hamlet, Profesyonel, Hırçın Kız, Karmakarışık... bu oyunların hepsi de çok iyi. Hayatımda gidip izlemekten hiç keyif almadığım tek oyun oldu: Underground (Şehir Tiyatrolarının bir oyunu kesinlikle gitme diyemem ama hiç benlik değildi...
Kesin izle diyebileceğim ise 'Profesyonel'
Bu arada Mecidiyeköy Stüdyo Sahnesinde hiç oyuna gitmedim ama aynı yerdeki Büyük Sahneyi ben beğendim. Konumu, koltukları, sahnesi baya güzel.
  • hayalhayal  (09.11.19 08:56:32)
Arkadaslar hepinize cok tesekkurler. Karmakarışık disinda sayilan butun oyunlari izledim. Karmakarisik da listemde. Sehir tiyatrolarından cok guzel oneriler geldi onlara da bakicam. Son 2 senedir sehir tiyatrolarina hakim degildim iyi oldu oneriler.

  • hindistan cevizi  (09.11.19 11:10:59)