[]

Trendyol 3d secure ve onay kullanmadan para çekti?

Arkadaşlar selamlar.Yıllardır internetten alışveriş yapıyorum pek çok site kullandım fakat ilk defa trendyolu kullandım mobil üzerinden.Alışverişi yaptım kart bilgilerini girdim işlemi direkt onayladı parayı çekti.Ne 3d secure vardı ne de telefona onay kodu geldi bankadan.Kart bilgileriniz kaydedilmiştir yazısı çıktı sadece siparişten sonra o kadar. neden böyle?
 
trendyol öyle.
birkaç site daha var öyle olan.
nedenini bilemiyorum.
  • blatta hiberna  (08.11.19 21:36:21 ~ 21:36:51) 
trendyol öyle, hızlı alışveriş yapsın insanlar olabilir amacı.

ama eğer ben istemeden çekti gibi bir tutum içerisindeyseniz yine trendyol haklı çünkü kartınızı 3dsecure olmayan işlemlere kapattırabilirdiniz, kapattırmamışsınız demek ki çekmiş.
  • aziz dostum jack  (08.11.19 21:40:19) 
3D Secure sistemi son kullanıcının güvenliği için değil ki firmanın güvenliği için oluşturulmuş bir sistem.


  • duyurunun bug'ı  (08.11.19 22:08:07) 
@duyurunun bug'ı firmayı nasıl koruyor ki?


  • aziz dostum jack  (08.11.19 22:15:54) 
3d secure ile yaptığın alışverişe itiraz edemezsin. diğer türlü harcama itirazı yapabiliyorsun.


  • hadsafhada  (08.11.19 22:22:48) 
Bunu bazi siteler hala kullaniyor mesela Gap de oyle ve 3d secure secenegi sunmuyor. Decathlon mesela iki secenegi de sunuyor. Trendyol u hatırlamıyorum ama benim de ilk karsilastigimda dolandiriliyo muyum gelmişti meger normalmiş.


  • hindistan cevizi  (08.11.19 22:36:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.