[]

şarap

şarap satılan herhangi bir mağazadan alabileceğim en ucuz, en uygun fiyatlı şarap aşağı yukarı kaç para şu an? tekel olur, migros olur vs. o ayarda bi' yerde "en ucuzunu verin" desem ne kadara patlar? şu zamana kadar hiç parasını verip de kendim şarap almadım, hiç kestiremiyorum. 30 liraya bi' şeyler alabilir miyim mesela?

bonus soru: normalde 4 birada (50'lik, %5 alkol oranı diyelim) kafası güzel olan adam 75'lik şarap içse yine çakırkeyif olur mu en azından?

çok uzun zamandır içmiyorum, heves ettim yarın almak istiyorum ama fiyatlar hakkında pek bilgim yok.

 
4 birada kafan güzel oluyorsa 75lik şarap içince bir tık daha güzel olur kafan. Ama kırmızı şarabın kafası daha bir mellow oluyor bende, bebek gibi uyurum şarap içip mesela.

Kırmızı içeceksen migros'ta sava falan 1 2 şarap var 30 küsür tl'ye. DLC cabernet sauvignon&merlot, ancyra cabernet ya da kalecik karası, yakut kavaklıdere falan 45 50 tl civarında idare eder şaraplar. 100 150 tl bandına çıkayım dersen sarafin ve egeo'nun çok klas şarapları var.
 • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (08.11.19 20:26:22) 
Bu arada bu satırları da yakut yudumlayarak yazdım aksfs.


 • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (08.11.19 20:27:00) 
Migros'tan 33-35 tl'ye behramkale suvla (beyaz) veya beyzade (kırmızı) alıyorum, sanırım gideri olan en ucuz onlar. Bir ara leyla vardı o da ucuz ve güzeldi.


 • pati  (08.11.19 20:32:13) 
abi benim evde TÜRBÜLANS olmadığı geldi aklıma, o yüzden benim bunu açtırmam lazım. haliyle tekel'den alacağım sanırım. migros'ta şarabı açmazlar herhalde, "sie aq köylüsü" deyip atarlar marketten. bu saydıkların (sava) tekellerde de oluyor mu? benim bütçem çok kısıtlı maalesef, hatta hiç içmemem lazım ama yarın hazır maç da var o bahaneyle içeyim dedim. kazanırsak sevindim diye, kazanamazsak puan bıraktık diye hesabı.

şimdi düşün ki sen tekelcisin, ben sana gelip dedim ki "abi en ucuz mantarlı şaraptan ver". ne verirsin? kaç para alırsın? sava'dan ucuzu var mı mesela?

bi' de bunun yanına şöyle yine marketten alınabilecek, yemelik bi şeyler önerisi gelir mi? biranın yanında çekirdek ya da cips götürüyom mesela. şarapta ne güzel gider ki, bilemedim?
 • der meister  (08.11.19 20:32:23) 
Tekelden tekele değişiyor ya hepsinde olmuyor her şarap. Girip ucuzundan bi kırmızı şarap ver desen 50 tl altına bir şey alırsın çoğu yerden. Yanına peynirli çizi iyi gidiyor :) migros'ta 8 10 tlye falan türbülans da var bu arada çok pahalı bi şey değil.


 • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (08.11.19 20:36:13) 
Şarabın yanında çeçil veya dil peyniri tüketiyorum ben, güzel gidiyore


 • panzerkampfwagen iv  (08.11.19 20:37:34) 
türbülans yoksa (git: www.youtube.com )
bu da yoksa ayakkabı.

 • scudman1  (08.11.19 20:47:12) 
30 liraya piyasadali en iyi şarap sadece Carrefour'da satılan Sava. Migros'taki ucuz şaraplar bana göre bir tık daha kötü. Ayrıca 30 liradan daha pahalı.

Bence bir şişe şarap çakırkeyiften daha fazla yapar eğer düzenli çok alkol içen biri değilseniz.
 • synthetic a priori  (08.11.19 20:56:36) 
Migros'ta 28 TL'ye satılan Leyla var, bence korkunç değil, seviyorum.


 • sopiro  (08.11.19 21:07:15) 
Migros dahil marketlerin hepsinde kasada türbülans bulunur. Açabilirsin orda.


 • glide  (08.11.19 22:22:01) 
migrosta fiona marka şaraplar var. 1 litre 30-35 liraydı en son.


 • inheritance  (08.11.19 23:54:44) 
Migrosta beyzade 28 lira, karfurda normal sava 29-30 lira. Bu ikisi birbirine benzer sayılır, acı veya asidik gelebilir belki biraz. Savanın premium olanı bir tık daha iyi, 36-37 gibi bir fiyatı vardı. Yine de daha eli yüzü düzgün bir şey içeyim dersen karfurlarda da migroslarda da bulabileceğin buzbağ elazığ var 44-45 lira sanıyorum. Bu paralara en iyileri bunlar bana göre. Bir şişe şarap çakırkeyif için yeterli olur bu arada. Migrostan karfurdan şarabını alıp tekelden de atıştırmalık kapıp açtırırsın orada en kötü, sorun etmez tekelciler. Sava veya beyzade bulabileceğini sanmam tekelde, ama bu fiyatlara vardır bir şeyler ellerinde illaki.


 • pilchard  (09.11.19 01:14:06) 
migrostan alacaksan 30 lira bandında ve TÜRBÜLANSA ihtiyacın olmayan (çevir aç kapak) feniks var. maviydi yazısı sanırım. içilebilir cinsten.


 • brena  (09.11.19 09:32:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.