Klinik Psikoloğa

düzenli olarak gidip de, kaygılı bağlanma ve değersizlik hissini (özgüven eksikliğini) yenebilmiş birisi var mı aranızda? Sadece umut veren bir kaç cümle yeterli... Teşekkürler

Acikcasi psikologla gunu kurtardim tedavim sirasinda.

Sorunlarimla ilgili okuma izleme meditasyon icraat yaptikca duzelme yoluna girdim. Yani psikologtan yillar sonra.
  • la.luna  (08.11.19 18:00:28)
tam olarak la.luna +1

psikolog gunu kurtardi, faydasi biraz oldu, ama asil duzelme sorunlarimla ilgili okuma izleme meditasyon icraat yaptikca oldu.
  • JohnOakley  (08.11.19 18:23:40)
yukardakiler + 10.000

sadece psikolog dersen faydasız yani az faydalı aslında. kendini de tanıman lazım. bu da düşüncelerini izleyerek mümkün. geçmiş kırgınlıkların onlarla barışman uzun bir okuma izleme süreci ister.
  • for day to break  (08.11.19 18:30:16 ~ 18:30:38)
Psikoloğa al beni ne yaparsan yap diyerek gitmedim.

Olayın arka planında ne yaşanıyor olabilir anlamak için gittim. Sizin dediğiniz şeylerden bira farklı. Ben pasif agresif tutumum için gittim. Bir insanda neden pasif agresif tutum olur ne kadar saçma diyerek gittim.

Genel olarak insan psikolojisi, insanların ilişkileri, hisler, duygular, düşünceler hakkında aydınlandığım bir yolculuk oldu. Psikoloğun ev ödevi tarzı şeyler verdi, Kitaplar tavsiye etti, okudum, sorular sordu cevapladım, her soruda bambaşka bir şey düşünmeye başladım.

Terapinin amacına ulaştığına birlikte karar verip bitirdik. Terapiden sonra da ben okumaya devam ettim. Düşünmeye devam ettim. İnsanların birbirleriyle ilişkilerini gözlemledim. Hala da düşünmeye devam ediyorum.

Terapi süreci başında değiştirmek istediğim davranış miktarına 100 diyelim, bunu nasıl değiştireceğim hakkındaki bilgim 0 idi.

Terapi sonunda davranış 50ye inmişti, bilgim 50. Terapiden aylar sonra davranış 20ye ine bilgim 80.

Psikolog sana yolu tarif ediyor aslında. Seni sırtına alıp o yolda taşımıyor. O yolu illa yürüyeceksin.
  • levpontryagin  (08.11.19 19:19:34)
klinik psikoloğum. benim danışanlarım arasında açıkçası bu oran yüksek. ancak şunu söylemem lazım, malesef son dönemde çok fazla iyi yetişmemiş psikolog kendini terapist olarak tanıtarak çalışmaya başladı. malesef yasal boşluktan bunlarla ilgili işlem yapılamıyor. yani gideceğiniz psikoloğunuzu iyi araştırıp, nerden mezun, hangi ekolle çalışıyor bakıp öyle giderseniz çok iyi sonuç alabilirsiniz.

bir de sonuç almanın %50si danışan-terapist ilişkisinin gücüne bağlıdır. yani aranızda iyi bir bağ oluşmassa türkiye'nin en iyi terapisti olsun farketmez.
  • only the strong survive  (09.11.19 17:48:17)