[]

toskana rotası

aralığın ikinci haftası gidiyoruz. gittiğiniz, gördüğünüz, keşke gitsem dediğiniz yerler var ise önerilerinize açığım. benim kaba planım şu:
1. gün: roma’da havaalanında araba kiralıyoruz. civita di bagnoregio-orvieto-siena’da geceleme
2. gün: siena, geceleme yine burada
3. gün: asciano-montalcino-pienza-montepulciano, geceleme burada
4-5-6-7: arabayı teslim sonrası roma ve oradan dönüş

kararsız kaldığım şeyler şunlar: önce montepulciano’da mı 2 gece kalıp mı siena’ya geçsek? iki gece aynı yerde kalmak yerine bir gece başka yerde mi kalsak, nerede?
süre kısa yer çok gibi gelmiyor çünkü hepsi çok ufak yerler. ve daha çok şu moddayım: bi köyde güzel bir restoran var orda yemek yiyip bir başkasında kahve içmek, şehir gezmektense manzaralar için yollarda olmak.
daha önce roma’ya gittim (floransa’yı araba park sıkıntısı yüzünden eklemedim, oraya da gitmiştim), o yüzden roma’yı uzatmayı düşünmüyorum.
başka rota önerileri var ise de çok memnun olurum.

 
san gimignano olabilir. biz aralık'ta christmas öncesi gitmiştik, bomboştu. normalde yılda 1 milyonun üzerinde turist çekiyormuş. küçücük bir kale şehri. siena'ya yakın.

montepulciano'ya gitmedim ama siena'ya aşık olmuştum. toskana o kadar güzel ki, 4-5 gün az geliyor.
  • gzg  (08.11.19 13:38:58) 
castellina in chianti ile monteriggioni'yi görebilirsiniz. san gimignano'ya giderken birini dönerken birini


  • inekadam  (08.11.19 15:11:26) 
Capannori'de kalıp etrafı dolaşmanızı tavsiye ederim. Lucca, Pisa, Viareggio, şarap bağları vs. Biz bu yaz gittik ve Capannori'nin bir köyünde kalıp etraf köyleri ve küçük şehirleri gezdik. Kaldığımız evi özellikle tavsiye ederim. Toskana köy evi, yeşillikler içinde. Fiyat olarak da çok uygundu. Evin booking linkini paylaşabilirim. 1 hafta kadar kaldık ve yetmedi diyebilirim.


  • mevlana gel dedi gitmedim  (09.11.19 12:33:41) 
siena çevresindeki minik köyler muhteşem güzellikte.


  • xvyz  (09.11.19 14:10:30) 
@mevlana lucca’ya ve civarına daha önceden gitmiştik, o kadar yukarı çıkmayacağız sanırım. ama belki daha sonra gideriz kenarda kalsın, siz paylaşın yine de :)


  • ozgur bir kusun hatirati  (09.11.19 20:57:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.