[]

Kiracı sorunu

www.eksiduyuru.com

Bu manyaklar bugün yine aradı. Gittim dükkanlarına, ''olum, bizim lavabonun suyu akıtıyor'' diyor. Kovayla su taşımaktan bıkmışlar falan. ''Abla, sizden önce 2 kişi kiraladı burayı, ikişer sene kaldılar bir kere sorun olmadı. Size denk geliyor herhalde :D:DD'' dedim. Ama yok, gülmedi bile. Usta çağırın baksın, neyse fiyatı ben veririm veya kiradan düşeriz ayarlarız onu dert değil dedim. Ama güya usta çağırmışlar, usta bakmış, pimaşı bulamamış, duvarı kırmak gerekiyor demiş.

Ben bunları geberticem en sonunda, katil edecekler beni. Sen bi baksana olm diyor. Lan ben ne anlarım sudan, akıtmadan, pimaştan. Çağır ustaaq parasını vericem diyorum hala sen bak diyor. Abla ben anlamam neyine bakayım diyorum, ee napcaz diyor. al lavaboyu bir yerine tak o zaman napim şimdi. Ben anlamıyorum bunlar benden ne istiyor? Camları kırılır, sen değiştir, Muslukları bozulur, sen değiştir. boru su akıtır, sen bi bak.

İnat ettim, çağırmıcam usta musta. Bulsunlar başka usta, tekrar baktırsınlar. ustayı çağırıyorlar haber vermiyorlar. Usta mal çıkıyor yapamıyor, sen bi baksana oluyor. Ne istiyor bunlar benden ya? Troll gibiler, sanki hayatımı zorlaştırmak için varlar.

Ya yemin ederim kanser ettiler. Bunlardan bir önce kadın kuaförü vardı adam saç yıkar bir şey yapar suyla daha çok işi olurdu herhalde ama bir kere beni aramadılar, bir sorun duymadım. Bunların suyla ne işi var ben anlamadım bu kadar, sürekli suyu bozup duruyorlar. 3 senedir kiracılar, 100 kere aramışlardır. Grip olsalar beni arıyorlaraq. 10 gün geç yatırınca hiç ses seda yok, dükkanın önünden geçerim bi naber demezler. Normalde yüzleri 5 karış, bir şey anlatacakları zaman ohooo nasıl güleçler yerim <3

napim ben şimdi bunlara? Usta mı arayayım? Siz usta bulun ben konuşurum mu diyeyim napayım?

 
Usta arayıp hallet sorunu sonra da adamları kov.


  • j r r tolkien hayrani  (07.11.19 16:05:33) 
Musluk bu bozulur. Eski kafalılık yapmayın.
Mal sahibi olarak sizin ilgilenmeniz gerek.
Ustayı ayarlayın.

Bir musluk olayı için de bu kadar sinirlendiğiniz için tez zamanda psikoloğa gidin.
  • kitik  (07.11.19 16:09:24) 
bir musluğun 4 sene bozulmaması 5. sene bozulmayacağı anlamına gelmez ki.


  • elorelia  (07.11.19 16:17:42) 
eazy
sen haklısın basgan
bul tanıdık bir usta
gonder baksın
sana en olurunu soylesin

cikar bu koylu kurnazlarını
  • kingcyrax  (07.11.19 16:43:49) 
'la lavabonun suyundan akitmasindan ev sahibine ne. ;ass kiracı çağırsın halletsin ustayı. Ev sahibide böyle saçma sebeblerle rahatsız etmesin.

Yalniz senin kiracılar acaip yüzsün onu soylıyım
  • all girls dream  (07.11.19 16:51:01) 
valla en güzel yolu şu.

git kurtul. yanına da tesisatçı, fayansçı, boyacı artık neyse ustayı alıp git. de ki "madem o kadar ısrar ettiniz, ben şu dükkanı güzel komple bi tadilat yaptırmaya karar verdim. 1-2 ay sürer, kapatın gidin, büyük tadilat var. kapalı kaldığı sürede de kira almayacağım".

madem o kadar gel gel diye ısrar ediyorlar, gelince görsünler. bak o zaman "aman aman tadilata falan gerek yok, ben bizim ustaya yaptırırım" diyorlar mı demiyorlar mı.
  • kibritsuyu  (07.11.19 18:28:58) 
İnternetten kameralı aletleri olan profosyonel birilerini bulup çağırın, ortalama 200 tl servis ücretleri var.

Gider tıkanmış ve geri tepiyor olabilir, sıkıntıyı bulup çözsünler.

Mal sahibi olarak bu tür sorunlardan siz sorumlusunuz, kırar döker bozar onlar başka. Kiracı eski olsa kullanımdan dolayı onlar sorumlu diyebiliriz belki.

Ama bu tıkanıklık büyük ihtimal eski kuaförden dolayı, giderlerden saç yumağı çıkacak haberiniz olsun.
  • John Bloor  (08.11.19 11:05:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.