[]

Bacaklarıma nasıl zarar vermiş olabilirim

Pazar günü maraton koştum. Bunun için iyi bir hazırlık yapmamıştım. Kosamazsam yarım bırakırım demiştim ama bitirebildim. Yarış sonrası fizyoterapi ya da buz imkanı olmadı. Kendim gerindim.

Ilk gün koşunun etkileri görülüyordu. Ertesi güne bir şey kalmadı. Dun bugün merdiven inerken dizlerimde ağrı kendini hissettiyor ama sorun edecek şekilde değil.

Sabah zıplayim dedim, dizlerimde ağrı oluştuğunu farkettim. Yani tam geçmemiş koşunun etkileri.

Ağrısi etkisi çok az. Beni rahatsız etmiyor. Endişem kalıcı bir zarar vermiş olmak. Üç tam gün geçti, merdiven inerken ya da ziplarken hissettiğim ağrılar için normal diyebilir miyiz? Haftasonu da geçmezse doktora mı gideyim?

 
Valla aynısı bende de oldu. Maratonda değil ama düzeli koşularımdan sonra dizleri esnetirken runners knee olmuşum sanırım. Yarın doktora gideceğim. Umarım daha kötü değildir.

Bu diz ağrısı için koşudan sonra roller foam ile bacak kaslarına masaj yapmak gerekiyormuş. Yoksa kaslar gergin kalıp, diz kapağını dize doğru gerdirmeye devam edip aradaki dokuyu zedeleyip aprıya neden oluyormuş.
  • malheiros  (07.11.19 09:52:59) 
muhtemelen en az 1 hafta sürecek ve sonradan geçecektir.

kilometrelerce beton üzerinde koştun, dizlerine inanılmaz bir yük bindi. normal bu ağrılar.
  • teritori  (07.11.19 10:03:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.