[]

Ne yapardınız?

Yaklaşık 10 yıldır süren arkadaşlığımız var ama friendzone’dan hiç çıkmadık hiç bir zaman sevgili olmadık. Ama son 2 senedir bir boşluktaydı, neredeyse hergün arar konuşurduk en kötü mesajlaşırdık. Şimdi sevgilisi var, 2 haftadır doğru düzgün ne arıyor ne mesaj atıyor. Nasıl davranmam gerektiği konusunda tavsiyelere ihtiyacım var.

Not: ben erkek arkadaşım kız.


 
xx yardımcın olsun. en güzeli hiç bu işe girmemekti. şimdi zararın neresinden dönsen kardır. ergen gibi engelleme kızı ama hayatından ve aklından çıkar. sana hiç bir yararı olmaz, zararı olur. başka güzel ilişkilerin olabilecekken aklın bu kızda kalmasın.


 • Jesus Christ  (07.11.19 09:08:15) 
Hocam sana şöyle söyleyeyim friendzone durumuna düştüğünü hissettiğin an, eğer iş-okul gibi bir mecburiyetin yoktuysa iletişimi kesmeliydin. Ben bu hatayı hayatımda bir kez yaptım. Geriye dönüp baktığımda kendimi çok küçük düşürdüğümü gördüm. Ondan sonra diğer vakalarda sevgili olma aşamasında soğuk davranılan ilk anda iletişimi kestim. Tavsiye ederim. Geriye dönüp baktığında iyi ki böyle yapmışım, kendimi küçük düşürecektim yoksa dersiniz.


 • filipis  (07.11.19 09:26:28) 
sevgili olmayı falan ummuyordun sanırım? büyük bi hata edersiniz çünkü ikiniz de. benim takıldığım nokta kızın sevgili yapıp seninle paylaşım yapmayı bırakması. bide bu sorulacak bir şey de değil çünkü bu zaten bir olayın sonucu. sevgili yapıyor ve yazmıyor. seni yoklukta gider olarak gördü diyeceğim ama 10 yıl diyorsun. koskoca 10 yıllık bir tanışıklık. insan bunu düşmanına yapmaz. tamam ben senin yerine düşündüm ve karar verdim. o kızı hayatının her ayrıntısından yok ediyorsun.


 • tabii lan manyak mısın  (07.11.19 09:30:21) 
@jesus christ babanın adını neden anmıyorsun?


 • ckgoneforawhile  (07.11.19 09:39:39) 
cevaplar için teşekkürler. aslında hiç sevgili olmayı düşünmedim ama çok yakın bir bağımız vardı. sevgilisi olmadığı dönemlerde bana çok yakın davrandı, belki sevgiliden daha öte herşeyini paylaşıyordu. şimdi benimle iletişimi pat diye kesmesi beni düşündürdü. sanırım beni sigorta gibi görüyor, dayanacak bir güvence gibi. bunu yok etmeliyim diye düşünüyorum. çünkü çok iyi biliyorum ki (tabi ki umarım mutlu olurlar ve hiç ayrılmazlar) herhangi bir ayrılık durumunda ilk sığınacağı liman ben olucam.


 • Cenk Daniels  (07.11.19 09:48:56) 
Ayrılınca geri döner nasılsa. Sen yine aynı kontenjandan devam edersin.
Allah kurtarsın.

 • neymis  (07.11.19 10:49:04) 
Yeni bir ilişkiye başlayan birinin sevgilisine daha çok zaman ayırması çok normal. Sevgilisi dururken her gün sizi arasa mesajlaşsa adam "ne oluyor" demez mi? Bence der, normal.

Sevgili olmayı da düşünmediyseniz, mevzu "friendzone'a girmek" değil de gerçekten arkadaşlıksa dert edecek bir şey yok, bir süre sonra ilişkisi normalleşince sizin arkadaşlığınız da dengesini bulur; o denge gelmeyip mesafeyi sürdürürse siz de bu arkadaşlık bitti der geçersiniz.

Yok, sizi sigorta yaptıysa, sevgilisi yokken ego için kullanıyorsa da sevgilisinden ayrılıp geri dönerse her türlü sigigit deme hakkınız saklıdır.
 • kobuzchu kiz  (07.11.19 11:53:44) 
aranızdaki şeyi arkadaşlık olarak gören tek kişi sensin şuanda dışardan bakınca. seni duygusal olarak istismar etmiş, boşluğunu doldurmuşsun, kıza toplu taşımada yer vermişsin 2 sene boyunca, kız artık araba almış arkasına bile bakmamış :) şimdi sen de soğuk davranıyorsun ve eğer kız oldu ya sevgilisiyle arası bozulduğunda tekrar sana dönmeye kalkarsa bak yoluna diyip ilerle,


 • nahtoderfahrung  (07.11.19 11:53:46 ~ 11:54:51) 
evlenmeyeceğin karşı cinsle yakın arkadaşlığın bir geleceği yoktur


 • bir soru sorcam  (07.11.19 12:05:41) 
Kafanı meşgul edecek, sevdiğin uğraşılar bulmalı, kendinle ilgilenmeli ve yeni insanlarla tanışmalısın. Bu duruma takılı kaldığın her an zamanın zayi olacak.


 • karacigerim vur kadehlere  (07.11.19 12:42:49) 
Benzer şeyi ben de yaşadım kadın tarafı olarak tarafların daha da yıpranmaması için kesin çözüm bir daha asla görüşmemek


 • iwillsee  (07.11.19 19:02:03) 
yeni erkek arkadaşı bağnaz filan olabilir mi? görüşmenizi kıskanabilir belki.


 • durme  (08.11.19 00:53:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.