[]

Curved monitör kullanan var mı?

Evet sorum bu, curved kullanan ve düz monitöre dönemeyen curved kesinlikle daha iyi filan diyen var mı? Oyunlarda daha mı iyi oluyor, günlük kullanımda vs. nasıl?
 
Geçtiğimiz aşağı yukarı 1.5 seneyi curved monitörle geçirdim ben. Hem günlük kullanımda, hem bir şey izlerken, hem oyun oynarken gayet memnun kaldım ama yani düz monitöre dönemem falan denilecek bir durum yok. Aynı kalitede düz bir monitörü kullanmamak için hiçbir sebep göremiyorum. Bu tarz söylemler biraz şekilci geliyor bana.


  • cay koy geliyorum  (06.11.19 16:43:15 ~ 16:43:35) 
Böyle bir duyuru açılmışken ben de benzer spesifik bir şey sorayım. Metin okurken herhangi bir dezavantajı var mıdır curved ekranların? Teknoloji marketlerinde hep oyun veya film açık test etme fırsatı bulamadım.


  • reactionic  (06.11.19 16:53:23) 
ben de curved kullanıyorum hiç bir rahatsızlık hissetmedim metin okurken oyun oynarken vs.bence düze göre daha iyi ama düz monitör kullanmam diye bir şey de demem.


  • valkin rockefeller  (06.11.19 17:58:24) 
3 senedir kullanıyorum gayet memnunum. Düz monitöre göre hemen hemen her açıdan daha avantajlı bence.


  • iwasbornonamountainside  (06.11.19 18:07:24) 
tamamen pazarlama taktikleri..
"bak bu daha farklı" algısı yaratıp aynı ürünü yeniden satın almanızı istiyorlar..

tabi bir de ekstra pahalı çünkü daha farklı :)
  • strobist  (06.11.19 18:11:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.