[]

“Ben galiba hep yalnız kalacagım” diye düşünüyor musunuz?

Yaş otuzların ikinci yarısı.
Bir ya da bir milyon sebepten ötürü, ailem dışında yalnız bir insan olarak yaşayıp gideceğim gibi görünüyor. Şikayetçi değilim de tuhaf bi his.
Böyle düşünen var mı?


 
17 yaşımdan beri düşünüyorum. 23 oldum. Haklıymışım.


 • sessiz kalma hakkina sahipsin  (05.11.19 23:20:57) 
ben de hiç anne olamıcam galiba diye düşünüyorum. bu da tuhaf bi his.


 • xvyz  (05.11.19 23:23:20) 
listenin en başına yazın beni.


 • scudman1  (05.11.19 23:26:10) 
ben de aileden yana feci şanssızım.. hiç kuzen dayı teyze vs yok..
annem tek çocukmuş.. aslında 3 tane üvey kardeşi varmış da onlarla görüşmeden büyümüş tabi..
neyse ben de tek çocuk olarak büyüdüm.. bi sürü sevgilim oldu ama asla evlenmeyi düşünmedim..
tek başıma o kadar mutluyum ki anlatamam..

tek korkum bu ülkedeki sağlık sistemi feci dandik..
ve yaşlanınca bu dandiklik götümüzde patlayacak az çok tahmin edebiliyorum :)
 • strobist  (05.11.19 23:34:22) 
düşünüyorum.


 • der meister  (05.11.19 23:44:38) 
Hep düşünüyorum. Sanırım çok kötü ve lanet bir insanım, o yüzden hiç sevilmiyorum. Kimseye bir şey yaptığım da yok.


 • sevilen progressive türkücü  (05.11.19 23:52:29) 
Sevgili bulunca geçiyor. Ayrılınca geri geliyor. Yalnız kalmam heralde ya. Eşek değilsem.


 • jelly bear  (06.11.19 00:18:38) 
her ilişkimi çok kötü batırdım, yenisine zaman da yok hevesim de yok, böyle düşünüyorum.


 • inekadam  (06.11.19 01:52:29) 
Benim en büyük korkum anne olamamak, onun dışında başıma geldiği için biliyorum siz evlenmek isterseniz muhakkak sizin gibi düşünen birileriyle karşılaşıyorsunuz. Kadın tarafı içindir bu yorum


 • eylul  (06.11.19 03:10:23) 
Düşünüyorum tabi.


 • pati  (06.11.19 07:01:37) 
%100 garanti


 • selam  (06.11.19 07:35:36 ~ 07:35:57) 
Kesinlikle. Aileden ve arkadaş açısından değil de gönül işleri konusunda düşünüyorum. Ahlayıp vahlayarak değil de, "hmm bu da böyle olacakmış demek" diye kabul ederek.


 • sopiro  (06.11.19 08:06:20) 
düşünmüyorum. fedakar, cömert biri olduğum için sevgililik işinde çok başarılıyım.


 • Jesus Christ  (06.11.19 10:07:32) 
Aile ve arkadaş açısından değil ama ilişki açısından yalnız kalacağımı düşünüyorum.


 • chitosan  (06.11.19 10:29:46) 
ben kendim de oldukca yalniz bir insandim, son 2 senedir bunu asmak icin cok ciddi emek verdim psikoljik ve spiritual olarak, bu konuya cok ciddi kafa yordugum icin toplumsal duzeyde de bu konuyu derinlemesine inceledim elimden geldigince.
Sunu soyleyebilirim ki, yalnizlik hali genel olarak bati toplumlarinda bir sorun. Akdeniz ulkelerinde gordugum kadariyla daha az bulunuyor. Turkiye toplumu genel olarak bu ortalamaya uyuyor, herkes yalniz, bundan mutsuz ve bu sebeple stres sahibi. dolayisila aramizda yalniz olanlar, bu sizin sucunuz degil, toplumsal bir travma ve sosyal kulturun bir sonucu. bunu asmak tabii ki de mumkun, ancak kolay degil, zaman aliyor ve temelden bir donusum gecirmek gerektiriyor, en azindan benim durumumda boyle oldu. 
Gerek Romantik, gerek sosyal manada neler yapabilirsiniz? 
kendinize deger verin ve iyi bakin. ego olarak degil, ancak kendinizi severek. siz kendinizi sevmezseniz kimse sevmez. 
ogrenilmis ve sizi geride tutan kaliplarinizi kirin. guvensizlik, insanlar ne der korkusu vs bunlari geride birakin. asil amaciniz sevgi olmali. bir sey alabilir miyim degil verebilir miyim olmali. karsimdaki kisinin hayatinda nasil fayda saglayabilirim diye dusunun.
kendinizi disari atin. evde vakit gecirmeyin. duzenli katilabileceginiz, ilginizi ceken aktiviteler bulun ve bunlara duzenli katilin. sanat, yoga, spor, bisilet, meditasyon, ev bitkileri, dans, Permakultur vs topluluklara dahil olun. gonullu olun. zaman icerisinde, duzenli vakit gecirdiginiz yerlerde arkadas ve partner edinme olasiliginiz cok yuksek. 

soruya cevap: hayir oyle dusunmuyorum. bu kismen bizim elimizde.
 • JohnOakley  (06.11.19 11:35:00 ~ 11:37:39) 
düşünüyorum +1. salt yalnızım.


 • mizantrop  (06.11.19 12:20:10) 
kalacağımdan ziyade olacağım galiba diye ara sıra geliyor öyle zira kalmak senin elinde değil gibiyken olmak tercih gibi. aksi yönde bir çabam yok çünkü. iyi yaa. böyle.


 • onemoremile  (06.11.19 12:50:10) 
hiç böyle düşünmedim


 • aquarium  (06.11.19 13:51:22) 
Uzun zamandır böyle düşünüyorum. Bu düşünceye sahip olmamın da çeşitli sebepleri var, öncelikle sosyal bir çevre edinemiyorum. Sevgili sahibi olmak zorunda hissetmiyorum, mutluluğumu öyle edineceğim inancına sahip değilim fakat sadece birlikte kahvaltı edeceğim birinin olmasını ara ara özlüyorum. Bunun dışında karşılaştığım kadınlar ya ilgimi çekmiyor ya da ben onların ilgisini çekemiyorum. Bu konuda bir çözüm arayışı içindeyim aslında ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.


 • rakicandir  (07.11.19 01:54:12) 
yalnızlığın nimetlerini sonuna kadar kullanıyorum ve hayatıma tekrar biri girince konforum bozulur mı bilemiyorum. birini sevmek, yakın olmak, gelecek hayali falan kurmak güzel tabii. hala umudum var benim ama pek şikayet de etmiyorum. olacaksa düzgünü olsun yoksa sakin hayatımda mutluyum.


 • durme  (08.11.19 00:57:53) 
Ben senelerin yalnızı olarak bunun biraz yetenek işi olduğuna kanaat getirdim. Olmuyorsa olmuyor, belki kaderimiz böyledir. O açıdan ben de yalnızlığın olumlu yanları üzerine düşünmeye başladım ve artık hiç üzülmüyorum. Hatta yaş 40'ı geçtikten sonra aramıyorum bile. "Bu yaştan sonra da artık olmasın, gerek yok" kafasına girdim bile. Artık yaşı yaşıma uygun bekar insan bulmak bile zor zaten. Boyunu geçen çocukları olan lise arkadaşları olunca insanın, zaten kendi yaşına-başına yakıştıramıyor ilişki arayışını "ergen miyiz biz" diye.


 • d max  (08.11.19 13:56:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.