[]

rejim vol 2

Selam genşler bildiğiniz gibi 20 kilo vermiştim ben, sonra 1 ay rejim yapıp hiç kilo veremedim ve ondan sonraki hafta rejimi bırakıp öqqüz gibi yedim.

90dan 94.5 a çıktım ama paniklemeyin bunu bilinçli olarak yaptım. bu alfığım 4.5 kilonun 3.5 kilosu zaten karbonhidrat kullanmaya başlamamla vücudun topladığı ödem, ve 1 günde 2 kilosunu attım bile. neyse
pazartesi itibari ile farklı bir rejime başladım bu rejim 3 hafta sürecek.

karbonhidrat almak ile alakalı merak ettiğim şeyler var; un mamullerinden, bakliyattan veya sebzelerden karbonhidrat ihtiyacımı karşılayabilirim, 100 gramında 5 gram karbonhidrat olan ama yüzde 80 i su olan bir sürü sebze var (patates değil mesela lahana, salatalık, domates)
şimdi bu saydıklarım arasında iyi yada kötü farklar yaratacak birşey varmıdır? yani karbonhidratı sebzeden almışın, undan almışın bişey farkediyor mu? sorduğum sadece karbonhidrat ile alakalı kalori olarak düşünmeyin.

 
Kaliteli karbonhidrat icin ve lif icin yulaf ezmesi tüketiyoruz spor yaparken.

Ben sizn duyurulari goruyorum ve tebrikler 20 kilo icin. Sorun olmazsa yasinizi ve 20 kilo sonrasi vücutta hergangi bi sarkma veya catlak olup olmadigini sorabilir miyim ??
  • hindistan cevizi  (05.11.19 11:25:13) 
Karbonhidratlar en küçük şeker birimi olan glikoz ve fruktozlardan oluşuyor. Glikoz ve fruktoz tek başlarına Monosakkarit olarak bilinirler ve bunların ikisi bir araya geldiğinde Disakkaritler'i oluşturur, vücuda en zararsız hali bu ikisinin 1:1 oranında bulunduğu sukroz formudur, bu da çoğunlukla yeşil bitkilerde bulunur. O nedenle en sağlıklı hali bunlardır vücut tarafından kolayca işlenir ve kaslara-karaciğere rezerv enerji olarak depolanmaya gönderilir, ayrıcı insülin uyarımı çok düşüktür fazla insülin salgılatmazlar, o nedenle hormonal sistemin de çok etkilenmez.

Un mamülleri tahıllar ve baklagillerden gelen karbonhidrat Polisakkaritler olarak geçer, yani birden fazla Monosakkarit'in bir araya gelmesiyle oluşur, yukarıda ne dedik? En sağlıklısı 1:1 oranında olanlardır dedik ama burada bu oran yükselir, zira içerik olarak çok fazla mono halde şeker barındırır, o nedenle kaynak hali nişasta tipi depolamaya döner, misal patates nişasta olarak bu karbonhidratları depolarken pırasa sukroz olarak depolar. Ha bu zararlı mıdır? Görece bir durumdur. Pırasaya göre daha fazla insülin salgılar ama en nihayetinde glisemik indeks skoru nispeten düşük olduğu için kontrollü bir salınım olur, mesela basit şeker gibi pik yaptırmaz, aradaki fark; 1 kilo ıspanak yersen ıspanaktaki mono şekerler çok fazla olmadığı için en fazla 5-6 gram karbonhidrat almış olursun ama 1 kilo patates yersen, patatesteki şekerler birden fazla mono şekerin bir araya gelmesinden oluştuğu için 200 gram civarı karbonhidrat almış olursun.

Yani basit şekere kaymadığın sürece karbonhidrat bazında farklılık bunlar. Pırasa bir tane glikoz bir tane fruktoz barındırırken patates 50 tane glikoz 50 tane fruktoz barındırır, haliyle o da karbonhidrat değerini yükseltir. Pırasayı istediğin kadar yiyebilirken patatesi kontrollü tüketmen gerekir, farklılıkları bunlar.
  • angelus  (05.11.19 11:29:00) 
hindistan cevizi yaş 37 , 1.70 li boylardayım cinsiyetim erkek. sarkma olmadı.

anormal yollarla zayıflamadım, angelus'un yardımıyla son derece sağlıklı bir diyet ve akşamları 2 saat yürüyüşle verdim. toplam 45 günde 20 kilo.

yürüyüşün kilo vermeye bir faydası yok ama sağlık için iyi.

bir de yazın günde yeri geldi 2 3 kilo kabak tükettim.

yani yiyeceğimi yedim, doymayınca gerisini kabakla tamamladım, kabak ucuzdu o zaman şimdi kış geldi diye fiyatı uçtu.

angelus'un yazdığını okuyunca pırasaya yönelmeye karar verdim kabak yerine, bir de lahana çorbasına başlıycam sanırım.
  • hem şişko hem deli  (05.11.19 11:51:43 ~ 11:56:33) 
nasıl zayıflıyorsun bize de söyle diyenler için hatayım kısaca böyle bi hale geldi.

eksiup.com

bu gördüklerinizin dışında yemeklerde kullandığım 1 tencere yemek/1öğün için 1 çorba kaşığı zeytinyağı var. her gün en az 2 yumurta tüketiyorum, yemeklere soğan, salça , baharat koyuyorum, çoğu zaman akşam yemeklerinde 1 bazen 2 tavuk baget yiyorum. 2 tane yemişsem o sabah yumurta yememişimdir. bunun dışında yulaf kepeği unu ve yulaf ezmesi denedim, yulaf ezmesini çok sevdim sabahları bazen yumurta yemediğim zamanlarda 100 gram sade suyla tüketiyorum. hergün 2 ceviz yiyordum bu aralar salladım biraz, 2 mandalina veya 1 ekşi elma yiyorum her gün.

intermitten fasting yaptığım için sabah 10da bir öğün ve akşam 6 da bir öğün olarak toplam 2 öğün yemek yiyorum.

bu iki öğün arasında ara öğün kullanmıyorum. yeşil çay, bitki çayı, siyah çay, kahve içiyorum şekersiz olarak, zaten şeker kullanmıyordum yeni bişey değil, abur cuburu ve şekeri yaklaşık 1 yıl önce kestim.

her akşam 2 saat yürümeye gayret gösteriyorum sağlığım için. böyle işte.
  • hem şişko hem deli  (05.11.19 16:35:58) 
yürüyüşün kilo vermeye faydası yok tan öncesini keşke okumasaydım.
fark ediyor.

  • ayaklibalik  (05.11.19 17:55:27) 
boyum kısa olmasına rağmen 5.4km hızla 2 saat tempolu yürüyorum, ne bir gram terliyorum, ne yokuş çıkarken bir tık nabzım artıyor. hiç bir efor sarfetmiyorum.

ayrıca bunun açıklamasını angelus geçen gün hesaplayarak yapmıştı bana. söylersen buraya da yazar sanırım.


ikinci olarak, ben kendimi paralayacak kadar çok yürüdüm zamanında, hem diyet hem yürüyüş, derken 10 gün yürüyüşü bıraktım. kilo vermemde 1 gram eksilme olmadı yürüyüşü bıraktığım zamanlarda. dene sen de görürsün, eğer diyetin sağlıklıysa, bir sağlık sorunun yoksa mesela insülin direnci veya sağlık sorununa uygun diyet yapıyorsan, mesela insülin direncin varsa sık ama az az yemen gerekir vb vb kilo vermemek zor bir iş. eğer dediğim gibi sorunsuz bir şekilde kilo veriyorsan yürüyüşü kesip kendin de görebilirsin.
  • hem şişko hem deli  (05.11.19 17:59:39 ~ 18:04:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.