Uyurgezerlik

Herkese merhaba,

Ergenlik çağımda sıklıkla uyurgezer aktiviteler düzenlemekteydim kendime :) yaklaşık 10 yıldır hiç böyle bir sorunum olmamıştı (aha yaşım ortaya çıktı)

Bununla alakalı olarak psikiyatri ile görüşmüş ve ergenlik döneminde normal cevabını almıştım sonra da geçti zaten.Ama dün gece tekrar bir uyurgezerlik durumu yaşadım. Yataktan kalktım, salona gidip ışıkları yaptığım anda uyandım.

Şu sıralar 20 yıllık kadın cinayetlerinin analizini yapıyorum. Acaba o mu beni ikincil travmaya soktu? Rüyalarim oldukça korkunç zaten. Psikolojik şiddetin allahini yaşadığım eski sevgilim de sürekli rüyama giriyor, rüyamdan da çok korkarak uyanıyorum.

Gece yatmadan meditasyon falan da yapıyorum ama demek ki yapmasam neler olacak.

Var mı böyle bir şey yaşayan ve çözüm bulan?

kendiniz cozmussunuz sebebini zaten. sebebi ortadan kaldirdiginizda uyurgezerlik de son bulacaktir. cozumu ise haliyle terapiye gitmek. emdr oneririm, travmatik durumlar icin hizli ve etkili bir cozum.

  • kasabanın en güzel kızı  (05.11.19 19:05:44 ~ 19:06:34)
Çok teşekkür ederim kasabanın en güzel kızı :) EMDR bir ara düşündüm ama her nedense üzerinde durmadım. Tekrar araştırmakta fayda var

  • Sakinolmamlazim  (05.11.19 21:53:37)