[]

Sanal ortamda birini tanımaya çalışmak çok yorucu değil mi?

yoksa belli bir yaşa geldiğim için mi böyle hissediyorum bilmiyorum. herhangi bir sosyal medya platformu olsun, dating app'ler olsun iletişim kurabildiğim, eşleşebildiğim onca kadın var. konuşuyoruz ediyoruz bir süre sonra inanılmaz sıkılıyorum, boğuluyorum. halbuki oldukça çekici buluyorum mesela görüntü olarak. ancak hiçbir heyecan ve istek hissetmiyorum. durum sanalla mı sınırlı bilemiyorum. dışarıda pek girişken biri sayılmam. sorun nedir sizce? benzer hisleri yaşadınız mı?
 
Kesinlikle belli bir yaştan sonra sanal muhabbet hele ki kız-erkek ilişkisi olarak hiç çekilmiyor. Hepsi zamanında güzeldi, şimdi çocukça geliyor ve azçok sonunu bildiğimiz için de boşa uğraş geliyor.


 • Cremisi  (04.11.19 22:48:43) 
Aynen. Ben de uzun süreli iliskimin bitmiş olmasıyla artık mecalimim kalmadığını fark ettim.


 • olaylar olaylar  (04.11.19 23:02:30) 
Sanal ortam hızlı dating yeri. Tanımıyorsun. Beğenmişsen devam ediyorsun


 • horowitz  (04.11.19 23:07:15) 
Ben bu sanal işlerini 18 yaşında bıraktım yahu, o zaman bile yorucuydu benim için. Sanaldan tanışmanın klasik adımları vs. aşırı sıkıcı, mesela öylesine iki saat geyik yaptığım adam üçüncü saatte benden fotoğraf isteyince soğuyorum. Ayrıca kendimi anlatmak da istemiyorum yazıyla kimseye, uğraşmaya üşeniyorum çünkü buna değeceğini düşünmüyorum kimsenin. Şimdi tesadüfen yılda iki kişiyle anca tanışıyorumdur internet ortamında, o da ilişki amacıyla değil de muhabbetin akışına göre arkadaşlık oluyor.

Ne çok diyeceğim varmış bu konuda yahu hahah.
 • whyamy  (04.11.19 23:08:06) 
Çok yaşadım. Doğru insanlar değiller demek ki. Doğrusunu bulunca şıp diye etkileniyorsun


 • Gecikmeli Tapa  (04.11.19 23:39:44) 
olmuyor zaten tanışılmıyor. binde bir ihtimal.


 • scudman1  (04.11.19 23:45:56) 
İlk başlarda güzel geliyor yazışarak daha ilerleyengünlerde yazışmaktan sıkılıyorsun hele ki bi taraf soğumaya sıkılmaya başlıyorsa hiç çekilmiyor.Sürekli kendimi davranışlarımı, hobilerimi,mesleğim,vs anlatmaktan yoruldum biriyle tanış anlat anlaşama sonra biri gelsin yine aynı şeyleri anlat sürekli başa sarıyor.3 yıldır bekarım inanın internet ortamı bir erkekseniz biriyle tanışıp frekansların tutması inanılmaz zor.Ayrıca yüzyüze buluşup görüşmemeyi devam ettirirseniz o ilişkiden zaten hayır gelmez.


 • tolgame  (04.11.19 23:53:06) 
Ayni seyleri bi kadin olarak yasadim. Psikolojik ve fiziksel olarak yiprandigimi fark ettim. Hep basa donuyorsun. Hep yeni biri. Bagimliliga donusuyor, donusmeden durursan ne mutlu. Sonu basindan belli oldugu icin, ayni sureci 37472 kere yasadigin icin, takat kalmiyor, istek kalmiyor. Icten biriyle karsilasacagina dair umut kayboluyor. Cinsel birliktelik yasadiktan sonrasi kafada canlanmiyor. Olumlu anlamda. Amaan deyip yazismak da istemiyorsun. Bende boyle gelisti.


 • la.luna  (05.11.19 00:10:00) 
Bir noktadan sonra reelde bulusuyorsun zaten. Nereye kadar zorlar ki sanalda tanimaya calismak. Cok uzatmadan reele tasimak lazim. Sanalda uzatinca bku cikiyor.


 • stavro  (05.11.19 00:12:37) 
Bence hayatının aşkını bulup sosyal medya dating applerde uzak durmalı zaten Tinder Occupid İstanbul Net Siberalem gibi sitelerde bir erkek için yazışmak mucize kız için ise gerçekten etkilenip tanışmak mucize


 • tolgame  (05.11.19 00:13:45) 
konuşunca sıkılmadığın, sohbet etmekten ayrıca zevk aldığın insanlar bulunca öyle olmuyor. aksine bir süre sonra o sohbeti özlüyorsun.

bunun haricindekiler için evet, bence de yorucu. bir noktadan sonra heves kalmıyor zaten.
 • Bruce  (05.11.19 00:16:46) 
İmkan varsa bence bir an önce buluşmalı deneyimlerime göre günler uzadıkça olmuyor


 • tolgame  (05.11.19 00:39:35) 
sürekli sanalda konuşmak elbette yorucu ve saçma zaten

bir süre sonra gerçekte görüşülmeyecekse sanalda devam etmek anlamsız
 • dafuq  (08.11.19 09:53:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.