[]

Saç egzaması

Varmış bende. Stres dediler ama uzun saçın tam kurumaması veya saç için kullanılan malzemeler de hastalığın oluşmasında katkı sağlıyor mu ?. Ona göre kestirecem saçları (aslında biraz da bahane arıyorum)
 
Saçı kestirmek işe yarar. head & shoulders clinical strength adlı şampuan işe yarıyor ama şu an piyasada satılanların orijinalliği konusunda tereddütüm var.


  • Mirket  (04.11.19 20:53:57) 
bazı maddeler tetikleyebilir saç egzemasını. ben de de var cildiye bir losyon verdi. tekrar edince onu kullanıyorum ancak üst üste çok fazla kullanmamak gerekiyor deriyi incelttiği için.

Onun dışında evde olduğunuzda kremleyebilirsiniz. saçları kestirmekte bi çözüm hava aldığı zaman cok daha kolay iyileşiyor.
  • ayin yazari  (04.11.19 21:23:47) 
Bebek sampuani ve sabunu kullanin. Baharati, kizartmalardan, katki maddesi iceren besinlerden uzak durun. Findik fistik da Az tüketin. Ter attiran spor yapin, her gun dus almayin; cunku su derinizi kurutabilir ve egzamayi tetikler. Konazol ya da benzeri sampuan kullanin haftada bir, maksimum 2 ay falan. Bitmeye yaklasir. Tekrarlarsa ayni receteyi uygularsiniz.


  • ubi dubium ibi libertas  (05.11.19 00:02:26) 
seboreik dermatit mi? Tam neden olduğu ve nasıl geçeceği(tedavisi) net değil.

M-furo vb. kortizonlu ilaçlar geçiriyor ama gerek yok. Anlık çözüm.

Head and shoulders clinical strenght en iyi işe yarayan şampuan oldu benim için. Ama sürekli kullanma, bir süre sonra bağışıklık gelişiyor ne kullanırsan kullan.

Genel kanı "saçlı deride" olduğu. Saç olmazsa olmuyor diye biliyorum. Benim sakalım ve kaşımda da var.
  • nhk ni youkosu  (05.11.19 00:12:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.