[]

Şaka maka yabancı doldu taştı

hiç mi rahatsız olmuyonuz olum
buca otobüsüne biniyorum iranlı
deniz kenarına iniyorum suriyeli arapçayı anlamaya başladım aq
türkmenistanlısı afganistanlısı hani bi raddesi yok mu bunların

bir adam çıkıpsa dese hayırdır olum, ne yapıyonuz siz, nereden bu değirmenin suyu, herkes evine köylü köyüne, bizim ekmeğimiz kendimize anca yetiyo dese de eski günlerimize geri dönsek bizbize

 
karabağlar ve eskiizmir'e sakın uğrama.


  • kanlakarisikyagmur  (04.11.19 22:08:38) 
ortadoğululardan rahatsız oluyorum evet. özellikle suriyelilerden. geçen gün pasaport için küçükköy'e gittim nüfus müdürlüğüne. ekranda birsürü isimsiz suriyeli, onuncu çocuğunu kayıt ettirmeye gelmiş. bir de durmadan çoğalıyorlar. bazen keşke afrikalı mültecilerimiz olsaydı diyorum.


  • nothing in my way  (04.11.19 22:13:20) 
Derdini Marko Paşa'ya anlat.


  • heidi'nin dedesi  (04.11.19 22:17:06) 
benim de dikkatimi cekiyor son gunlerde,

sadece suriyeli degil, cekik gozlu ozbek, turkmen (artik nereliyse) bazen kendimi ulkemde yabanci gibi hissediyorum
  • exlibris  (04.11.19 23:09:43) 
Eskiden hic olmazdim, bu konuda en genis insandim benim cevrede. Ne var lan hepsi insan, ne farkediyor yabanciymis turkmus mantigindaydim. Ama artik huzursuz olmaya ben de. Kendimi yabanci hisediyorum metroda falan bazen.


  • stavro  (05.11.19 00:02:38 ~ 00:09:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.