motorsiklet hk. - supersport görünümlü scooter

neden yok?

örneğin Yamaha nmax neden bir supersport kasada daha fazla bagaj vs imkanıyla sunulmuyor?

istediğinize en yakın alet:
honda.com.tr

  • late viper  (04.11.19 19:20:00)
senin aradığın araç honda x-adv

honda.com.tr
  • sinek kral  (04.11.19 23:57:23)
Hiç bir zaman her isteği bir arada tutacak motosiklet olamadı çünkü, bu kadar farklı motosiklet tipinin var olması ve üretilmesinin nedeni de bu.

Size hitap eden, ihtiyacınıza yönelik olan en doğru tipi seçip kullanmanız lazım.

Soruyu diğer taraftan sorayım mesela, siz neden yok demişsiniz üretici de size şöyle sorsun;

Neden olsun? Hatta nasıl olsun?

Scooterın avantajlarını alıp SS'e koyduğunuzda SS olmaktan çıkacak çünkü.

SS veya SB hafif olmalı, ince olmalı, ayrodinamiği mükemmele yakın olmalı, güçlü ve hızlı olmalı vs vs.

Yani istediğiniz şeyi üreticiler ticari kaygılarla yapmıyolar diyelim, elimizde imkan olsa kendimiz bile yapamayız ki.

Ortaya çıkan şey ne scooter olacak o zaman ne de SS, ucube bir şey olacaktır.

Geniş bagaj ve güçlü motor mu istiyorsun? O zaman yan ve arka çantalı bir enduroya (aslında touring) geçeceksin.

Hatta Honda NC alıp bir de ön bagaj sahibi olacaksın, ama o da çok güçlü ve çok hızlı değil.
  • John Bloor  (05.11.19 09:50:24)
maalesef bunların hiç biri değil.

@john bloor
@sinek kral
@late viper

yamah r-25 içine otomatik 250 vc aksamını koysak ayak yeri de bagaj olsa mesela. görünüm tam supersport. ama oto. niye olmuyor? niye ucube olsun? nc integra biliyordum xadv şimdi gördüm ama yine de tam aklımdaki çok farklı.
  • baldan kaymak  (07.11.19 00:47:29)
tarif ettiğin gibi olmaz. scooter'ın ağırlık merkezi geride olduğu için büyük boy teker kullanamazsın. küçük tekerli supersport görüntüsü zaten saçma.

• aracın ağırlık merkezini yani motoru gidon ve sele arasına koyarsan daha dengeli ve daha güçlü bir makine elde ediyorsun. bagaj imkanını aracın gerisine kaydırabiliyorsun.

• aracın ağırlık merkezini yani motoru arka teker çevresine koyarsan daha rahat ve daha konforlu bir makine elde ediyorsun. bagaj imkanını aracın ortasına kaydırabiliyorsun.
  • sinek kral  (07.11.19 05:30:13)
Scooter gibi varyatörlü kayışlı sistem koyman için arkayı genişletmen lazım öncelikle, R25 kasasını olduğu gibi koruyarak bunu yapamazsın.

İlla koyacağım diye uğraşırsak kıçını eşek arısı sokmuş tazı gibi bir şey olur.

Teknik olarak illa ki olur ama kime satacacaksın?

Bak şöyle sorsan biraz daha mantıklı;

"Neden SS motorlara otomaitk şanzıman koymuyorlar?"

Yanlış anlama ama scooter gibi varyatör kayış sistemi değil, otomatik şanzıman.
  • John Bloor  (07.11.19 14:04:25)
@john bloor un söylediğinden.

benim istediğim tam olarak o
  • baldan kaymak  (07.11.19 19:17:18)
Heh işte o zaman da müşteri istekleri ortaya çıkıyor, touring ya da enduro kullanıcıları otomatik vites tercih edebilir. Ama SS kullanıcılarında bu oran çok çok düşük olacaktır.

Yani satamazlar, o yüzden de üretmiyorlar. Yoksa büyük CC olup da robotlaştırılmış şanzıman kullanan modeller var.
  • John Bloor  (08.11.19 11:18:36)