[]

Kurtarın beni bu öksürükten :(

Hasta değilim, sigaram falan da yok ama 1 aydır öksürüyorum. Saçma şekilde özellikle eve gelip uzandığımda başlıyor, dışarı çıkınca azalıyor. Hiçbir işe odaklanamıyorum. Balgamsız falan kuru kuru öksürük. Ayaktayken azalan öksürük oturumca veya yatınca coşuyor ne alakaysa.

Pazartesiye kadar bekleyemem bile doktor için, o derece eziyet. Nöbetçi eczaneye gitmeye hazırım, var mıdır benzer bir durum için kullandığınız bi ilaç?


 
Zerdecal/zencefil+bal yapip bir tatli kasigi yeriz. Ustune su icmek yok. Sendeki hastalik oksurugu degilmis, isine yarar mi bilmiyorum.


  • la.luna  (03.11.19 03:47:37) 
Bende de oluyor birkaç senedir. Eylül sonu gibi başlıyor, bi iki ay gidiyor. Doktor alerjik bi durum olabilir demişti, göğüs hastalıklarına gitmem gerekiyormuş. Uzun vadede bunu düşünebilirsin. Kısa vadede ballı ıhlamur.


  • epistemic_regress  (03.11.19 03:50:06) 
Hastasın, ama farkında değilsin. Uzanınca gelen kuru öksürük ilettir. Askerde olur genelde, gece koğuşta başlar, milleti rahatsız etmemek için zar zor tutarsın kendini, baktın olacak gibi değil tuvalete gideyim öksüreyim dersin, tuvalete gidince de öksürük gelmez.


  • el conquerador  (03.11.19 06:26:10) 
Mutlaka göğüs doktoruna gidin.
Geçici çözüm olarak Notuss forte şurup. Günde 4 ölçek.

  • pro9it9is9  (03.11.19 08:32:58) 
Siyah turp bal tarifine bakin. Benim kuru oksurugumu bu mucize kesti.


  • c1b2k3  (03.11.19 10:25:02) 
bende de oluyor, ve hic bir ilac kesmiyor. cok uzun surdu ve geniz akintisindan kaynaklandigina kanaat getirdim. simdi azaldi hatta bitti ama iki ay falan surekli oksurdum. cok rahatsiz edici


  • exlibris  (03.11.19 12:01:05) 
2 ay oksurduk evde. siyah turptan bal damitiyoduk en son. sonunda gecti ama gercekten illallah ettirdi.


  • brkylmz  (03.11.19 12:56:07) 
Alerji doktoruna gidip test yaptır.


  • pisekar v2  (03.11.19 14:43:07) 
Yaklaşık 10 yıldır öksüren bir kişi olarak açılın kenara. son 3 haftadır öksürük yok. Astım-alerjik bir bünyeye sahip bir insan olarak. Sürekli geniz akıntısı çektim. 3 hafta önce KBB uzmanına gittim 2 kutu agumentin 1000 mg kullandım sabah akşam 1 er tane attım. Ayrıca rinoceil burun spreyi günde 3 kez iki buruna 1 er fıs şeklinde. Şu an ne geniş akıntısı ne öksürük hiç birisi yok.
Size tavsiyem öksürüğünüzün ciğer kaynaklı mı yoksa geniz akıntısı kaynaklı mı bunu gözlemleyip ona göre ya göğüs hastalıklarına ya da KBB ye gitmeniz. Şimdiden geçmiş olsun.

  • creedwar  (03.11.19 18:07:22 ~ 04.11.19 22:58:44) 
% 90 evde bir seye alerjiniz var, kedi fln var mi eve ya da bir kedi kopek girip cikti mi


  • oscar  (03.11.19 23:26:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.