[]

Kediler evde üşür mü?

Sabah evden çıkıp akşam geliyorum. E kışın bu süreçte haliyle kombi de yanmayacak. 6 aylık kedi üşür mü evde. Ne yapabilirim?
 
Üşümez, ona battaniyeli bir köşe yapın zaten başka yere de yatmaz. Orda uyur.


  • prodeq  (03.11.19 00:34:47) 
Usutebilir. Etrafa icine girip yatacagi battaniyeler/ortuler yayin. Yataginizi dumduz yapmayin, kafasiyla ayarlayip iceriye sokulsun. Kombiyi azicik acma sansiniz yok mu? Kalorifer peteginde takilirdi yavrucak.


  • la.luna  (03.11.19 00:39:05) 
üşür hatta hasta bile olabilir. kakasını bile cıvık yapmaya başlar hatta. ısınması için en azından 1 kaloriferi açık tutun ve battaniyeli bir yer hazırlayın.


  • trajikomix  (03.11.19 00:43:37) 
Usuyorlar maalesef. Bizimki 5-6 aylıkken 2 günlüğüne evde yalnız bıraktığımız bir zamanda kaloriferi kapatip gitmiştik. Dondukten sonra bayağı kötü ishal olmuştu. Veteriner üşütmus demişti. O zamandan beri kışları asla tam kapatmiyoruz kaloriferleri. Hem zaten evin soguyup tekrar isinmasi daha fazla enerji harcanması anlamına geliyor; komple kapatmak yerine minimuma getirmeyi deneyin. Evde döndüğünüzde daha kolay ısınır.


  • fraise  (03.11.19 00:59:25) 
evde kimse olmasa bile kombiyi çalışır halde bırakırım. bir de kedi olsa kesin açık bırakırım. 40-45derecede bırakırsan hem sen hem kedin rahat eder. sıcaklık ve fatura bakımından bahsettim.


  • sutlu nescafe  (03.11.19 01:12:52) 
1 yaşında kedim var, kışın evde gündüz kombi yanmaz, bir sorun ile karşılaşmadık.


  • paramolacak  (03.11.19 01:13:33) 
eve göre değişir. akşam içeri girdiğinde üşüme hissediyorsan o da hisseder.ama alt ve üst katında gündüz kalorifer yanan ve pencere ve duvarlarında ısı yalıtımı olan bir evde üşümeyebilir.


  • tururo  (03.11.19 01:44:41) 
Eve gore degisir ama ev bildigin soguk oluyor ise usur.


  • oscar  (03.11.19 02:20:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.