[]

Eczacılık bölümü hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Türkiye ve Avrupa'daki iş olanakları, bölüme karşı tutum nasıl? Türkiye'de pek eskisi gibi tıp kadar dikkat çeken bir bölüm değil. Sizce geleceğin mesleklerinden olur mu?
 
Geleceğin mesleklerine yönelik eğitim buradaki üniversitelerde verilmiyor. Türkiye'de iş olanağı sınırlı, Avrupa'yı bilmem. Geleceğin mesleği olsa bile burada olmaz, batıda olur ancak.


  • angina pektoris  (01.11.19 12:21:13) 
Avrupa’da eczaci olmak isteniyorsa turkiye’de okunmaz.
Ayrica avrupa’nin cogu yerinde eczane sistemi cok farkli, onlari arastirmanizi oneririm.

  • kuehles blondes  (01.11.19 12:26:58) 
Arkadaşım eczacı. Nöbetçi olduğu geceler ortalama 20bin tl ciro yapıyor. Eczacı olupta kazanmayanını görmedim. Küzenimin eşi de eczacı, o da iyi kazanıyor. Zamaninda daha iyi kazaniyorlardi. Birçok illegal iş çevirme imkanları vardı. Mesela elinde 1000 kutu ilaç var, skt geçemek üzere. Bir doktarla anlaşıp dalavereden bir boklar çevirdikten sonra bu ilaçları imha ediyorlardı falan. Hala yapıyorlar mı bilmiyorum. Bu taktikle yapmıyorlarsa bile baska bir yolunu bulmuşlardır mutlaka. Kısacası kazanıyorum diyenin aylığı en kötü 20binden fazladır emin ol.


  • el conquerador  (01.11.19 12:59:12 ~ 13:00:23) 
Eczane açmak istiyorsan artık nüfusa dayalı sistem var, istediğin her yerde açamıyorsun. O yüzden "en kötü 20 bin kazanırım" kafasıyla okunacak bölüm değil. Belki kazanırsın ama istediğin yerde yaşayamazsın.


  • gzg  (01.11.19 15:37:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.