[]

Ciltteki kızarıklar neden oluyor çözümü nedir?

İyi geceler, daha çok cilt bakımından anlayanların cevaplayabileceği bir duyuru olacak sanırım. İnternette gerçekten temiz bilgi bulmak çok zor.

Benim yüzümde çenemde, burnumda ve burun çevremde devamlı kızarıklık var. Sivilce, siyah nokta sorunum yok. Alnım, yanaklarım pırıl pırıl, kızarıklık yok. Ama çene ve burun çevresindeki kızarıklık yüzüneen cildim çok cansız duruyor. Ayda yılda bir kere makyajı anca yapıyorumdur. Ama devamlı kızarıklık var.

Kızarıklığa karşı kremler varmış. Bunlar acaba işe yararlar mı? Yoksa bir cilt doktoruna mı gitmeli?

 
rosaseadir buyuk ihtimalle. doktora gitmek lazim evet, eger rosasea ise doktor krem verecektir.


  • in vino veritas  (31.10.19 01:09:04) 
Yağlı egzama. Hassas ciltler için bir nemlendirici ile elidel krem ve advantan krem. Miktarını ve zamanlarını eczacı söyler. Yine de bi dermatoloğa gitmekte fayda var. 3 senedir aynı dertle uğraşıyorum.


  • Vse budet horosho  (31.10.19 01:35:42) 
Yukarıdaki yazdığıma ek olarak, eğer kızarıklık zamanla yok oluyorsa, zamanla azalıyor ya da zamanla çoğalıyorsa egzamadır. Saç tiplerinde de dökülme olması muhtemel. Kalıcı kızarıklıksa roza olabilir, orasını doktor bilir.


  • Vse budet horosho  (31.10.19 01:37:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.