[]

Anıtkabir ziyaretçi sayısı nasıl hesaplanıyor?

Haberlerde 2019 yılının ilk 9 ayında toplam şu kadar, aylık olarak ocakta şu kadar şubatta şu kadar... diye küsuratına kadar söyledi. Hatta kaç yabancı ülke ziyaretçisinin geldiğini de yine küsuratına kadar söyledi. Bunu nasıl sayıyorlar? Ben Anıtkabir'e girerken kimlik vermedim, turnike çevirmedim, sadece metal dedektöründen geçtim. Sayabilecek bir teknik yoktu ortada. Bu arada araçla gelenler sadece araç ruhsatı bırakıp giriyor, araçtaki kişiler inip dedektörden falan da geçmiyor, araçta kaç kişi olduğuna bakan da yok.
 
Girişte kamera var, teknoloji çok gelişti, kamera sayıyor onu, yazılımı daha doğrusu.


  • tangoalfa  (28.10.19 19:53:11) 
Marketler hangi reyonun onunden kac kisi gecti, kacinci rafa kac saniye baktiya kadar sayabiliyor, Anitkabir'de de gene kameralarla sayilmasi cok kolay olur.

(bkz: görüntü işleme)
  • crown  (28.10.19 20:57:14) 
sayılma anı : vimeo.com


  • brkylmz  (28.10.19 21:19:47) 
Tamam ama arabayla giren kişileri nasıl sayıyor kamera?


  • grgn  (29.10.19 00:49:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.